Bobrowisko walczy o zwycięstwo

31.01.2019
Enklawa przyrodnicza "Bobrowisko" została nominowana w plebiscycie MocArty radia RMF Classic w kategorii Rzecz z klasą. Zachęcamy do oddania swojego głosu na tę atrakcję.

Głosować można do 17 lutego 2019 r. za pośrednictwem strony www.rmfclassic.pl/mocarty-2018 Wyniki głosowania zostaną przedstawione podczas uroczystej Gali MocArtów RMF Classic 2018, która odbędzie się 4 marca w Warszawie.

Bobrowisko-projekt.jpg

Przypomnijmy, że enklawa przyrodnicza Bobrowisko, która powstała w ubiegłym roku, już stała się turystycznym hitem. Niezwykła ścieżka przyrodnicza zlokalizowana jest na terenach zalewowych Dunajca i Popradu. W tych rejonach znajdują się siedliska łabędzi i bobrów. Budowa ścieżki pozwoliła ochronić miejsca bytowania tych niezwykłych zwierząt, a teren został udostępniony dla zwiedzających w sposób neutralny i bezpieczny dla ekosystemu. Na trakt składają się dwa krzyżujące się ze sobą drewniane pomosty oraz dwa punkty obserwacyjne. Z projektu zakupiono również gniazda lęgowe, które zamontowano w miejscach, gdzie ptaki mają możliwość bezpiecznej opieki nad potomstwem.