Bony na innowacje - trwa nabór wniosków

Kategoria: Wydarzenia
09.07.2018
Już po raz czwarty RPO wspiera małopolskie mikro, małe i średnie firmy bonami na innowacje. Na ten cel przeznaczono prawie 16 mln zł.

Fundusze Europejskie wspierają transfer technologii do firm

1 lipca br. ruszyła trzecia runda naboru wniosków dla przedsiębiorstw, które planują rozwijać swoją działalność w oparciu o nowoczesne technologie. Konkurs (podzielony na 5 kolejnych rund) potrwa do 2 października br.

MEdapp_robocze_640.png

Przedsiębiorco, odważ się na innowacyjność!

W ramach naboru przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie naszego województwa mogą otrzymać dotację na podjęcie współpracy z sektorem naukowo-badawczym, np. uczelniami technicznymi, laboratoriami, w szczególności na zakup usług badawczo-rozwojowych i/lub proinnowacyjnych. Dofinansowanie pokryje wydatek, jaki firma musiałaby wyłożyć z własnych środków na opracowanie metod i procedur  zaawansowanej technologii.

LavaVision---interaktywne-urządzenie-projekcyjne--(4)_640.png

Wsparcie dopasowane do potrzeb

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o tzw. mały lub duży bon na innowacje. Pierwszy z nich pozwala na sfinansowanie do 50 000 zł wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, natomiast duży bon – nawet do 100 000 zł. Wysokość dofinansowania jest uzależniona od ilości otrzymanych bonów. W przypadku gdy przedsiębiorca otrzymuje bon po raz pierwszy, maksymalne dofinansowanie może wynieść nawet 90% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem. W przypadku gdy sięga po bon drugi raz – wartość dofinansowania może wynieść 80%, a gdy otrzymuje bon po raz trzeci i kolejny – 70%.

SILENCIUM_640.png

Jak zdobyć bon na innowacje - sprawdź na: Bony na innowacje

Informacje nt. aktualnych konkursów i warunków aplikowania otrzymasz również dzwoniąc na Infolinię: (12) 616 06 16 lub w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich w Krakowie, Chrzanowie, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.