Licealiści na lekcji o Funduszach Europejskich

Kategoria: Wydarzenia
19.06.2017
O tym, jak sięgnąć po Fundusze Europejskie, jaką rolę pełni urząd marszałkowski w ich rozdzielaniu, a także o pomysłach na przyszłość – z młodzieżą z VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie rozmawialiśmy podczas lekcji „FUNdusze na ASAP*! Zaprojektuj swoją przyszłość”.

Zajęcia poprowadziła Magdalena Łasak-Strutyńska, zastępca Dyrektora Departamentu Zarządzania Programami Operacyjnymi. Uczniowie klasy drugiej wysłuchali prezentacji na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, a następnie sami mogli spróbować swoich sił w projektowaniu pomysłów, z których chcieliby korzystać w naszym regionie.

Młodzież przekonała się, że temat Funduszy Europejskich nie musi być nudny. To dzięki nim mogą korzystać z wielu obiektów i funkcjonalności w swoim mieście, m.in. z Centrum Kongresowego ICE, Muzeum Lotnictwa Polskiego, ekologicznych autobusów czy Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Licealiści dowiedzieli się także, że informacje na temat środków unijnych i programu regionalnego mogą czerpać z internetu (www.rpo.malopolska.pl), Facebooka ( Małopolska. Fundusze Europejskie), newslettera (zapisz się), SMS-a (zapisz się) czy bezpośrednio w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Lekcja „FUNdusze na ASAP! Zaprojektuj swoją przyszłość” jest realizowana w ramach oferty edukacji regionalnej „My Małopolska”. Dodatkowe formy edukacyjne mają na celu popularyzację wiedzy o Małopolsce, jej dziedzictwie kulturowym oraz teraźniejszych wyzwaniach stojących przed młodymi ludźmi. Z oferty mogą skorzystać szkoły z terenu Województwa Małopolskiego po uprzednim zgłoszeniu chęci udziału: sprawdź ofertę zajęć w instytucjach. Lekcje będą organizowane również w roku szkolnym 2017/2018.*ASAP – bardzo popularny zwrot w młodzieżowym slangu oznacza „As soon as possible” – jeśli ktoś prosi o zrobienie czegokolwiek ASAP to znaczy, że trzeba to wykonać tak szybko jak to możliwe.