#MałopolskaMyślioTobie w Tarnowie

Kategoria: Wydarzenia
05.06.2016
Konsultacje, warsztaty, prezentacje – trudne funduszowe tematy w prostych słowach. Tak było dzisiaj w Tarnowie. O swoich osiągnięciach i drodze do sukcesu opowiadali przedstawiciele firm i instytucji, którzy otrzymali unijne dofinansowanie. Tu praktyka spotkała się z teorią, a wiedza z dobrą zabawą.

DSC_7209.jpg

W finale dnia wystąpił zespół HEY.

Edukacyjna niedziela na biegunie ciepła

Specjaliści ds. Funduszy Europejskich doradzali i podpowiadali jak sięgnąć po unijne środki, by spożytkować je np. na szkolenia lub kursy zawodowe. Tarnowianie pytali również o pieniądze na założenie lub rozwój własnego przedsiębiorstwa.

DSC_0350.jpg

Rynek w Tarnowie ugościł wystawców, którzy przekonywali, że opłaca się sięgnąć po środki europejskie. Warto zrobić to chociażby po to, by rozkręcić swoją wymarzoną firmę lub zyskać na innowacyjnym rozwoju instytucji. I tak o swoich sukcesach opowiadali: producent kosmetyków naturalnych i wegańskich Scandia Cosmetics S.A., Gospodarstwo Pasieczne Tomasza Łysonia, Centrum Sztuki Mościce, Pracownia Strojów Ludowych i Stylizowanych HEN-HAFT, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A., firmy biżuteryjne MAKUK i EMU, Filia Centrum Podologicznego w Tarnowie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała, Autorska Pracownia Ceramiki IVON ART CERAMIC, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie, firma przemysłowo-usługowa Płomyk, Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, firma produktów odzieżowych Klaudii Nasciszewskiej oraz Miasto Tarnów.

DSC_0002.jpg

W oczach odwiedzających tarnowski rynek, najlepszym wystawcą okazało się  Centrum Sztuki Mościce, z barwnym i żywiołowym stoiskiem. W drużynowej zabawie „Małopolska myśli kreatywnie”, w której wzięły udział trzy rodzinne drużyny, wygrała konstrukcja przedstawiająca „Przyjazne osiedle w Tarnowie”.

DSC_7972.jpg

Muzyka ponad wszystko

Na festiwalowej scenie można było usłyszeć różne gatunki muzyczne. Zaśpiewała niezwykle utalentowana Kinga Gurgul oraz nostalgiczny zespół Crushed Sounds BigBand. W projekcie „The best of the best” wystąpiły rodzime gwiazdy: Sławek Ramian, Magdalena Stalmach, Jarek Tucki, Agata Łabno i Natalia Baj. 

DSC_0482.jpg

Wokaliści, na co dzień realizujący własne projekty muzyczne, wspólnie na jednej scenie zaprezentowali największe przeboje legendarnych gwiazd, m.in. Whitney Houston, Joe Cockera czy zespołu Queen. To oni supportowali koncert zespołu HEY. Gwiazda wieczoru zagrała utwory z najnowszej płyty „Błysk” i swoje legendarne już kompozycje.

DSC_8110.jpg

Kalendarz kolejnych imprez w ramach Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”:

  • 12 czerwca – Myślenice (Rynek) - gwiazda: Afromental
  • 7 sierpnia – Oświęcim (Rynek) - gwiazda: Dawid Podsiadło
  • 21 sierpnia – Olkusz (Rynek) - gwiazda: Zakopower
  • 28 sierpnia – Nowy Sącz (Rynek) - gwiazda: Afromental

Organizatorem Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.