Ponad 71 mln zł na projekty przyjazne środowisku

17.05.2019
Województwo Małopolskie wesprze przedsiębiorstwa, które chcą realizować projekty z zakresu poprawy efektywności energetycznej.

Zarząd województwa zadecydował o przyznaniu dofinansowania dla 81 projektów w ramach RPO WM. Łączna wartość wsparcia to ponad 71 mln zł.

solar01.jpg

Wspieranie projektów, których celem jest ograniczenie zużycia energii, to kolejny sposób na walkę z zanieczyszczeniem powietrza w Małopolsce. Jesteśmy przekonani, że dofinansowanie w łącznej wysokości ponad 70 mln zł zachęci przedsiębiorców z regionu do jeszcze większego zaangażowania w działania przyjazne środowisku

– mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Dzięki dofinansowaniu przyznanemu w ramach konkursu „Eko – przedsiębiorstwa”, kilkadziesiąt firm z Małopolski będzie mogło przeprowadzić prace modernizacyjne, które pozwolą na zmniejszenie zużycia energii. Mowa tu m.in. o wymianie instalacji, dociepleniu budynków oraz montażu paneli fotowoltaicznych.

Zanieczyszczenie powietrza w Małopolsce to nasz wspólny problem. Dlatego chcemy pomagać przedsiębiorcom, którzy swoją aktywnością udowadniają, że naprawdę zależy im na jego rozwiązaniu

- dodaje wicemarszałek Łukasz Smółka.

Poprawa stanu środowiska to jeden z priorytetów władz Małopolski. Narzędziem w walce o czyste powietrze w całym regionie jest m.in. projekt EkoMałopolska, którego celem jest mobilizacja gmin do aktywniejszego udziału w działaniach zorientowanych na środowisko. Obecnie trwają konsultacje dotyczące projektu. Swoje uwagi w tym zakresie można przesyłać za pomocą formularza konsultacyjnego.