Regio Stars 2019 - wypromuj swój projekt w Europie

25.02.2019
Do 9 maja br. trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu organizowanego przez Komisję Europejską na najlepsze projekty zrealizowane ze wsparciem z unijnych funduszy.

Regiostar2019.jpg

Gwiazdy regionów

Wyróżnienia Regio Stars przyznawane są najatrakcyjniejszym inicjatywom, które mogą stanowić wzór i inspirację dla beneficjentów z innych regionów. Jeśli zrealizowałeś ciekawy projekt i chcesz się pochwalić jego efektami na forum międzynarodowym – to jest ten moment! Ten prestiżowy konkurs to najlepsza okazja do wypromowania swojej inwestycji w całej Europie.

W tym roku poszukiwane są projekty odznaczające się największym potencjałem w następujących kategoriach: 

  • Wspieranie transformacji cyfrowej
  • Łączenie zielonej, niebieskiej i szarej infrastruktury
  • Zwalczanie nierówności i ubóstwa
  • Budowanie miast odpornych na zmianę klimatu
  • Modernizacja służby zdrowia

Jak wziąć udział?

Nabór zgłoszeń za pośrednictwem platformy internetowej potrwa do 9 maja 2019 r. Kandydatury mogą przesyłać kierownicy projektów po uzyskaniu zgody Instytucji Zarządzającej. W tym celu należy skontaktować się z pracownikiem Departamentu Zarządzania Programami Operacyjnymi  UMWM (tel. 12 29 90 682)

Wszystkie niezbędne informacje nt. aplikowania znajdują się w Poradniku dla uczestników. Publikacja zawiera opis tegorocznych kategorii konkursowych oraz praktyczny przewodnik, który pomoże każdemu uczestnikowi przejść przez wszystkie etapy konkursu. 

W październiku 2019 r. w Brukseli odbędzie się uroczysta ceremonia REGIOSTARS, podczas której zostaną wręczone nagrody w pięciu kategoriach tematycznych oraz nagroda publiczności.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie konkursu RegioStars.