Fundusze Europejskie kontra koronawirus

19.06.2020

Współfinansowana z pieniędzy unijnych Małopolska Tarcza Antykryzysowa to szereg działań i inicjatyw, których celem jest zniwelowanie skutków pandemii w naszym regionie. Ochrona zdrowia mieszkańców i służb medycznych, wsparcie lokalnych przedsiębiorstw, czy dostosowanie rozwiązań edukacyjnych do warunków zdalnego nauczania stały się priorytetem. W pierwszej kolejności wsparto jednostki medyczne, na których spoczywa ciężar bezpośredniej walki z wirusem.

"Kwota, którą dysponujemy w ramach pakietu medycznego, pozwala skutecznie doposażyć zarówno małopolskie oddziały szpitalne, jak i nasze służby w niezbędny sprzęt i aparaturę do walki z koronawirusem"

– podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa to 6 skierowanych na różne dziedziny pakietów pomocowych o łącznej wartości około 1 mld zł. Sukcesywna realizacja tych inicjatyw pozwala nam skutecznie stawiać czoła pandemii. Małopolska się nie poddaje!

"Sytuacja związana z COVID-19 była wyzwaniem dla nas wszystkich, tak pracowników służby zdrowia, jak i całego społeczeństwa. Dziś po kilku miesiącach niepokoju, ograniczeń oraz codziennej walki z pandemią i jej skutkami mogę powiedzieć, że wyszliśmy z tego obronną ręką"

– mówi Witold Kozłowski marszałek Małopolski.

Jak działa Małopolska Tarcza Antykryzysowa? – Poznaj podejmowane inicjatywy (PDF 445 KB)