Na Dzień Europy wywieś flagę Unii!

Kategoria: Wydarzenia
06.05.2020

Razem przeciw kryzysowi

Światowa pandemia koronawirusa to jedno z najtrudniejszych wyzwań dla europejskiej solidarności, z jakimi od czasu II wojny światowej mierzyła się Unia. Mieszkańcy niemalże całego kontynentu poddani są społecznej kwarantannie, coraz więcej przedsiębiorstw staje przed widmem bankructwa, a dzielni medycy z trudem i oddaniem walczą o życie każdego chorego.  Stan epidemii, a wraz z nim konieczność dostosowania się do nowej, nieznanej dotąd rzeczywistości, to sytuacja bezprecedensowa dla wszystkich Polaków i Europejczyków.

Flaga Unii Europejskiej

Święto Wspólnoty

Każdego roku, 9 maja, z okazji rocznicy podpisania przełomowej Deklaracji Schumana w 1950 r., obchodzimy Dzień Europy. Plan Schumana zakładał uwspólnienie francusko-niemieckiego rynku węgla oraz stali i był prawdziwym kamieniem milowym na drodze do Wspólnej Europy. Aby uczcić ten dzień, setki tysięcy Europejczyków na początku maja bierze udział w uroczystych paradach, debatach, konferencjach, festynach… Tegoroczne obchody Dnia Europy będą jednak inne.

Bądź dumnym Europejczykiem!

Zamknięte granice, ogólnopaństwowe restrykcje, atmosfera izolacji i narodowa kwarantanna przypominają nam o tym, co naprawdę ważne - wspólnota. Unia Europejska jest wspólnotą poszanowania prawa, wolności słowa i demokracji.

W geście jedności, na Dzień Europy 9 maja wywieśmy w oknach i na balkonach flagi Unii Europejskiej - symbol demokracji, jedności, wolności i równości! Razem przetrwamy ten kryzys!

A jeśli nie masz flagi Unii …

… wydrukuj plakat akcji zamieszczony w linku i wywieś go w oknie.

Możesz także pobrać flagę w wersji do pokolorowania i włączyć do akcji swoje dzieci!


Źródło: https://www.facebook.com/events/272306660610182/?active_tab=about