Przejdź do serwisu, w którym zobaczysz przykłady projektów realizowanych z Funduszy Europejskich.

Mapa Dotacji Unii Europejskiej to serwis, w którym znajdą Państwo wykaz projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich realizowanych w Polsce. Mapa Dotacji UE zawiera nie tylko dane statystyczne, ale również zbiór najciekawszych pomysłów na wykorzystanie środków unijnych.

Serwis został uruchomiony 31 października 2007 r. z myślą o osobach poszukujących informacji na temat przedsięwzięć współfinansowanych z Funduszy Europejskich. W roku 2013 zyskał nową szatę graficzną i funkcjonalności. Mapa zawiera obecnie informacje o ponad 201 tys. projektów realizowanych w latach 2004-2006 oraz 2007-2013. Baza inwestycji jest wciąż aktualizowana.

Wyszukiwarka projektów

Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce można szybko zawęzić kryteria wyszukiwania i znaleźć interesujący nas projekt lub listę przedsięwzięć realizowanych w wybranej dziedzinie gospodarki. Interaktywna mapa Polski pozwala również na ograniczenie poszukiwań do konkretnego województwa lub powiatu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dowiedzieć się, ile projektów zostało zrealizowanych w regionie, jaka jest ich wartość i wreszcie, kto realizował konkretną inwestycję.

Dane w serwisie i ich uproszczenia

Mapa Dotacji UE zawiera dane o wykorzystaniu Funduszy Europejskich w podziale na województwa i powiaty. Dane dotyczące projektów pochodzą z Krajowego Systemu Informatycznego SIMIK 07-13 oraz z Systemu Rozliczania Projektów (dane dotyczące lat 2004-2006). Obecnie Mapa prezentuje informacje według danych na koniec czerwca 2015 r.