​Dni Otwarte Funduszy Europejskich

od 25.09.2020 08:00 do 27.09.2020 20:00

W rodzinnym gronie czy z grupą przyjaciół? Aktywnie czy może raczej na kanapie w szlafroku? Wśród muzealnych eksponatów czy nad jeziorem? - jaki jest Twój idealny weekend? Bez względu na to jak odpowiedziałeś na powyższe pytania, mamy dla Ciebie odpowiednią propozycję - weź udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich!

Fundusze Europejskie na wyciągnięcie ręki

Już po raz siódmy podmioty i instytucje, które otrzymały unijne wsparcie, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE) prezentują zrealizowane przedsięwzięcia. Ta cykliczna, ogólnopolska akcja pomaga dostrzec, jak na co dzień każdy z nas korzysta z efektów unijnej pomocy. Możesz się o tym przekonać odwiedzając stronę internetową akcji: dniotwarte.eu, gdzie już teraz znajdziesz filmy o wybranych projektach z różnych dziedzin: transportu, kultury, medycyny, edukacji, nowoczesnych technologii etc.

Spotkajmy się on-line

Od 25 do 27 września, w czasie kulminacyjnego weekendu DOFE, za pośrednictwem strony dniotwarte.eu prowadzony będzie on-line program specjalny, oparty o połączenia na żywo z poszczególnymi regionami, odwiedziny u beneficjentów, konkursy z nagrodami oraz inne niespodzianki. Jego emisja rozpocznie się w piątek o g. 12.00. Już teraz rezerwujcie czas, gdyż w niedzielę niedzielę na stronie dniotwarte.eu retransmisja muzycznego spektaklu dla najmłodszych pt. „Krakowskie Abecadło” (dokładna godzina zostanie wkrótce opublikowana przez Ministerstwo w harmonogramie wydarzeń). Ale to nie koniec atrakcji z Małopolski – w ramówce znajdą się także pełne niezwykłych doświadczeń spotkania z Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Nie przegapcie!  W niedzielę planowane jest również ogłoszenie zwycięzców konkursów: „Pokaż swój projekt” oraz „Bliżej niż myślisz”Zobacz, co jeszcze przygotowały instytucje kultury i pozostali beneficjenci środków unijnych na Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Małopolsce.

Szlakiem unijnych projektów

Dzięki formule on-line w dogodnym dla siebie miejscu i czasie, korzystając jedynie z komputera lub telefonu masz niepowtarzalną szansę zobaczyć np. jak wygląda mieszczące się w zabytkowej kamienicy, niedostępne na co dzień Studio Baletowe Opery Krakowskiej po generalnym remoncie. Klikając w kolejne prezentacje możesz znaleźć miejsce, o którego istnieniu nie miałeś dotąd pojęcia, a które chętnie odwiedzisz w rzeczywistości. Poznasz bliżej małopolskie atrakcje: ścieżkę w koronach drzew w Krynicy-Zdrojupumptruck w Bike Park Kasina, czy nową wystawę multimedialną pod Kopcem Kościuszki w Krakowie, ale także inwestycje z innych województw.

Dni Otwarte w Małopolsce. Gotowi do startu?

Weekend DOFE w naszym regionie to doskonała okazja do wyskoczenia z domowych kapci. W sobotę, 26 września spotkamy się nad Jeziorem Czorsztyńskim na rodzinnych zawodach biegowych. Na rozciągniętej wokół zbiornika, dofinansowanej ze środków unijnych ścieżce rowerowej czekać będą trasy przygotowane z myślą zarówno o najmłodszych, jak i dorosłych amatorach biegania. Dobierz więc dystans do swoich możliwości i zarejestruj się na wydarzenie: https://www.fundacjanaratunek.pl/biegi/rejestracja-df/ (rejestracja od piątku, 18 września). Biuro zawodów otwieramy o g. 9.00 (Przystań Wodna Tawerna Vito). Na uczestników czekać będą pakiety startowe, posiłek regeneracyjny, pamiątkowe medale, a dla najlepszych biegaczy – zasłużone nagrody rzeczowe i vouchery niespodzianki! Nie zabraknie również atrakcji towarzyszących zawodom. Jakich? – przekonacie się w sobotę DOFE!

Kulturalna niedziela – zdobądź bilet

Jedna z najpiękniejszych historii o zawiedzionej miłości, czyli „Madama Butterfly” w Operze Krakowskiej (g.18.30) – to nasza propozycja na niedzielę DOFE. Bezpłatne bilety na spektakl będzie można już wkrótce zdobyć za pośrednictwem naszego profilu „Małopolska Fundusze Europejskie” na Facebooku .

Bądźmy razem w weekend DOFE!  

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz  profilu na Facebooku, gdzie będziemy sukcesywnie zamieszczać szczegółowe informacje dotyczące atrakcji zaplanowanych w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Grafika zawiera tekst Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Małopolsce 25-27 września, adres strony internetowej www.fundusze.malopolska.pl/dofe oraz hasztag EUinmyregion. Na grafice umiszczono 3 zdjęcia projektów w Małopolsce dofinansowanych z Funduszy Europejskich: Operę Krakowską, Palmiarnię w Ogrodzie Botanicznym oraz ścieżkę rowerową wokół Jeziora Czorsztyńskiego.