Fundusze Europejskie w telewizji

Kategoria: Wydarzenie
od 01.06.2016 08:00 do 31.12.2016 00:00

Fundusze Europejskie – Jak to działa?

Od czerwca do sierpnia 2016 r. tematyka Funduszy Europejskich będzie gościć na antenie TVP 1 w programie „Fundusze Europejskie – jak to działa?”. W 12 odcinkach, znany i lubiany przez widzów prowadzący - Radek Brzózka - opowie o możliwościach sięgania po unijne środki. 

Odwiedzi on różnorodne miejsca, które skorzystały z Funduszy Europejskich, prezentując przydatne informacje, jak sięgać po środki europejskie. 

Premiera audycji w każdą niedzielę o godz. 8.45 na TVP 1, powtórka w każdy czwartek o godz. 11.15. Skrót audycji można obejrzeć w każdą środę o 16.50 na TVP 1, a powtórkę w sobotę o godz. 9.55 na TVP 3. Wszystkie odcinki można obejrzeć także online w serwisie VoD

W pierwszym odcinku opowiedziano, na jakie źródła finansowania mogą liczyć polscy startupowcy oraz gdzie szukać dofinansowania. Przedstawiono, czym są platformy startowe i jakie wsparcie oferują. W drugim odcinku pokazano, w jaki sposób dzięki środkom unijnym młodzi ludzie mogą zdobywać wykształcenie i podnosić swoje kwalifikacje. W trzecim odcinku opowiedziano, w jaki sposób fundusze unijne przyczyniają się do powstawania oraz udoskonalania centrów naukowo-badawczych. 

W całym cyklu 12 audycji znajdą się także informacje o tym, jakie szanse dla uczniów i studentów stwarzają Fundusze Europejskie. Będzie można dowiedzieć się, skąd się wzięły inteligentne specjalizacje, jak je rozumieć i co oznaczają dla wnioskodawców. Nie zabraknie też inspirujących przykładów inwestycji w badania i rozwój.

O Funduszach Unii Europejskiej, czyli jak być skutecznym?

Tematyka Funduszy Europejskich będzie gościć na antenie TV Trwam w programie „O Funduszach Unii Europejskiej, czyli jak być skutecznym?”. W 45-minutowych audycjach prowadzący, ojciec Grzegorz Moj, pomoże widzom poznać i lepiej zrozumieć specyfikę unijnego wsparcia. Zaproszeni do studia eksperci udzielą wskazówek, kto i w jaki sposób może skorzystać z dotacji. 

Audycje emitowane będą od czerwca do grudnia 2016 r. Zapraszamy do obejrzenia w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 16.15 (powtórki w czwartki o godz. 23.00). Wszystkie odcinki można obejrzeć także online w serwisie TV Trwam

Dodatkowo informacje o unijnych środkach będą mogli zdobyć także czytelnicy „Naszego Dziennika”, miesięcznika „Niedziela” i magazynu „W naszej Rodzinie” – w każdym z nich ukażą się publikacje, powiązane tematycznie z audycjami, w terminach poprzedzających emisję audycji w TV Trwam.

Fundusze Na Rozwój

W jesiennej ramówce TVP 2, TVP Info i TVP 3 stałe miejsce znajdzie nowy program pod roboczym tytułem „Fundusze Na Rozwój”. W 12 odcinkach widzowie zapoznają się z przedstawionymi w przystępnej formie możliwościami ubiegania się o wsparcie unijne. Prowadząca program, Monika Zamachowska, opowie także, na co zwrócić uwagę, ubiegając się o dotację. Program skoncentruje się na tematyce wsparcia dla młodych oraz wspierania przedsiębiorczości i innowacyjności.

Fundusze Europejskie w serialach

Już na jesieni tematyka funduszowa zagości w dwóch najpopularniejszych serialach na TVP 2: „M jak miłość” i „Barwy szczęścia”. W trzech odcinkach każdego z seriali będzie można śledzić losy ulubionych bohaterów, ubiegających się o wsparcie na rozwinięcie swojej firmy. Praktycznych informacji, jak to zrobić, będą szukać w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich oraz na portalu www.FunduszeEuropejskie.gov.pl

*****

Opisane powyżej projekty telewizyjne zostały dofinansowane przez Ministerstwo Rozwoju w ramach Konkursu dotacji na działania informacyjne dotyczące Funduszy Europejskich. Zobacz pełną listę dofinansowanych projektów