Poddziałanie 10.1.3. Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne
RPMP.10.01.03-IP.01-12-008/19
Zakończony
27.06.2019Wyniki naboru
- Informacje o naborze
- Na co i kto może składać wnioski?
- Finanse
- Niezbędne dokumenty
- Inne ważne informacje
Informacje o naborze
29.07.2019 r.
W związku z licznymi prośbami wnioskodawców informujemy, że decyzją Dyrektora Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości pisma
w sprawie uzupełnień/poprawy wniosków o dofinansowanie nie będą wysyłane
w okresie wakacyjnym. Mając na uwadze powyższe oraz fakt, że w konkursie
złożono dużą liczbę wniosków (179), informujemy, że termin rozstrzygnięcia
konkursu ulegnie zmianie z listopada na grudzień 2019 r.
Zarząd Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości (MCP) ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach 10. Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Działania 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałania 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne, typ projektu A. rozwijanie u uczniów i słuchaczy szkół i placówek kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy, typ projektu B. rozwój kompetencji i umiejętności zawodowych nauczycieli, typ projektu C. wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów w zakresie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy poprzez pomoc stypendialną, typ projektu D. wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi (z wyłączeniem uczniów zdolnych), w tym w zakresie rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych.
Instytucją ogłaszającą konkurs jest MCP, ul. Jasnogórska 11, 31-358 Kraków.
Termin rozstrzygnięcia konkursu
Konkurs nie jest dzielony na rundy. Nabór wniosków o dofinansowanie projektów rozpocznie się dnia 30 kwietnia 2019 r. (dzień otwarcia naboru) i prowadzony będzie do dnia 26 czerwca 2019 r. do godz. 15:00 (dzień i godzina zamknięcia naboru).
Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu – listopad 2019 r.
Okres ten może ulec wydłużeniu w uzasadnionych przypadkach.
Wnioskodawca zamierzający uczestniczyć w naborze zobowiązany jest złożyć wniosek w terminie od dnia otwarcia do dnia i godziny zamknięcia naboru włącznie.
Miejsce i sposób składania wniosków
Wniosek o dofinansowanie projektu należy przygotować i złożyć za pomocą Systemu e-RPO, udostępnionego pod adresem: erpo.malopolska.pl, z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego, który jest składany za pomocą kwalifikowanego urządzenia do składania podpisu elektronicznego i który opiera się na kwalifikowanym certyfikacie podpisu elektronicznego. Nabór wniosków o dofinansowanie projektów prowadzony będzie od dnia 30 kwietnia 2019 r. (dzień otwarcia naboru) do dnia 26 czerwca 2019 r. do godz. 15:00 (dzień i godzina zamknięcia naboru).
W przypadku wystąpienia błędów w funkcjonowaniu Systemu e-RPO uniemożliwiających złożenie wniosku o dofinansowanie projektu na stronie internetowej www.rpo.malopolska.pl zostaną zamieszczone informacje dotyczące odpowiednich zasad postępowania.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
Zgodnie z
SzOOP RPO WM o dofinansowanie projektu w ramach niniejszego konkursu mogą
ubiegać się wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy
osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów
odrębnych). Organy prowadzące publiczne i niepubliczne
szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe oraz placówki systemu oświaty prowadzące kształcenie ogólne
(z wyłączeniem szkół zawodowych) obowiązkowo
pełnią rolę lidera lub partnera w projekcie.
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Zgodnie z SzOOP RPO WM grupą docelową (ostatecznymi odbiorcami wsparcia) w ramach niniejszego konkursu są:
- publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe, oraz placówki systemu oświaty prowadzące kształcenie ogólne (z wyłączeniem szkół zawodowych),
- uczniowie i słuchacze tych szkół i placówek, w szczególności ze specjalnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami,
- nauczyciele tych szkół i placówek.
W ramach konkursu dofinansowanie można otrzymać wyłącznie na realizację następujących typów projektów:
A. rozwijanie u uczniów i słuchaczy szkół i placówek kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy
B. rozwój kompetencji i umiejętności zawodowych nauczycieli
C. wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów w zakresie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy poprzez pomoc stypendialną
D. wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi (z wyłączeniem uczniów zdolnych), w tym w zakresie rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych.
Typy projektów mogą być łączone. Typ B, C, D musi być łączony z typem A.
Zakres udzielanego wsparcia obejmuje w szczególności następujące działania:
a. dodatkowe zajęcia, projekty edukacyjne i
programy ukierunkowane na rozwijanie
u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych
na rynku pracy,
b. zajęcia specjalistyczne,
dydaktyczno-wyrównawcze i konsultacje
dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi,
c. wyposażenie
pracowni w narzędzia do nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematyki,
wyposażenie szkół w sprzęt technologii informacyjno-komunikacyjnych, a
także w pomoce dydaktyczne i specjalistyczny sprzęt niezbędny do pracy z
uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi,
d. stypendia ukierunkowane na wyrównywanie szans edukacyjnych w zakresie
kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku,
e. doskonalenie kompetencji
nauczycieli w zakresie stosowania metod
oraz form organizacyjnych sprzyjających rozwijaniu u uczniów kompetencji
kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy,
f. doskonalenie kompetencji nauczycieli w zakresie przygotowania do pracy z uczniem ze specjalnymi
potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi, rozpoznawania potrzeb rozwojowych,
edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów.
Kryteria wyboru projektów
Kryteria wyboru projektów zostały określone w Regulaminie konkursu (.pdf, 1 MB).
Finanse
Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu wynosi 95 % wydatków kwalifikowalnych.
Pozostałe środki będzie stanowił wkład własny Wnioskodawcy – minimum 5 % wydatków kwalifikowanych.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi 66 939 663,56 PLN.
Niezbędne dokumenty
Zmiana Regulaminu konkursu
07.04.2020
Zarząd Województwa Małopolskiego Uchwałą nr 517/20 z dnia 07 kwietnia
2020 r. zmienił Uchwałę Nr 468/19 Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 26 marca 2019 roku.
Zmiana polega na korekcie zapisów w Regulaminie konkursu (Rozdział 4 ust.5) w celu umożliwienia Wnioskodawcom wydłużenie terminu przewidzianego na podpisanie umowy o dofinansowanie w uzasadnionych przypadkach wynikających np. z ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce lub z nieprzewidzianych sytuacji losowych.
Poniżej,w plikach do pobrania:
Uchwała nr 517/20 Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 07 kwietnia 2020 r. (.pdf, 192 KB)
Zmiana Regulaminu konkursu
24.03.2020
Zarząd Województwa Małopolskiego Uchwałą nr 460/20 z dnia 24 marca 2020 r. podjął decyzję o zmianie zapisów Regulaminu konkursu dla Poddziałania 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne, Typ projektu A. rozwijanie u uczniów i słuchaczy szkół i placówek kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy, Typ projektu B. rozwój kompetencji i umiejętności zawodowych nauczycieli, Typ projektu C. wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów w zakresie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy poprzez pomoc stypendialną oraz Typ projektu D. wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi (z wyłączeniem uczniów zdolnych), w tym w zakresie rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych.
Zmiana dotyczy zwiększenia kwoty środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w konkursie z 48 647 718,33 PLN na 66 939 663,56 PLN.
Zmiana kwoty środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w konkursie pozwoli na dofinansowanie projektów, które w wyniku pozytywnego rozpatrzenia protestu uzyskały liczbę punktów pozwalającą na zakwalifikowanie się na Listę podstawową projektów wybranych do dofinansowania, a także umożliwi dofinansowanie części projektów z Listy rezerwowej.
Powyższa zmiana w Regulaminie konkursu nie skutkuje nierównym traktowaniem wnioskodawców, o którym mowa w art. 41 ust. 3 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1431 z późn. zm.).
Poniżej w plikach do pobrania:
Uchwała nr 460/20 Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 24 marca 2020 (.pdf, 642 KB)
Zmiana Regulaminu konkursu
17.12.2019 r.
Zarząd Województwa Małopolskiego Uchwałą nr 2338/19 z dnia 17 grudnia 2019 r. podjął decyzję o zmianie zapisów Regulaminu konkursu dla Poddziałania 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne, Typ projektu A. rozwijanie u uczniów i słuchaczy szkół i placówek kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy, Typ projektu B. rozwój kompetencji i umiejętności zawodowych nauczycieli, Typ projektu C. wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów w zakresie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy poprzez pomoc stypendialną oraz Typ projektu D. wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi (z wyłączeniem uczniów zdolnych).
Zmiana dotyczy zwiększenia kwoty środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w konkursie z 30 027 873,43 PLN na 48 647 718,33 PLN.
Zmiana kwoty środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w konkursie pozwoli na dofinansowanie większej ilości poprawnych wniosków złożonych w naborze w ramach ww. Poddziałania.
Powyższe zmiany w Regulaminie konkursu nie skutkują nierównym traktowaniem wnioskodawców, o którym mowa w art. 41 ust. 3 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1431 z późn. zm.).
Poniżej, w plikach do pobrania:
Uchwała nr 2338/19 Zarządu Województwa Małopolskiego z dnia 17 grudnia 2019 r. (.pdf, 315 KB)
Regulamin konkursu (.pdf, 1 MB),
Załączniki do Regulaminu
Załącznik 1 Kryteria wyboru projektów (.pdf, 430 KB),
Załącznik 2 Wzór wniosku o dofinansowanie (.pdf, 526 KB),
Załącznik 3 Instrukcja wypełniania wniosku (.pdf, 904 KB),
Załącznik 4 Regulamin korzystania z Systemu e-RPO (.pdf, 279 KB),
Załącznik 5 Regulamin pracy Komisji Oceny Projektów (.pdf, 1,4 MB),
Załącznik 6 Definicje wskaźników (.pdf, 401 KB),
Załącznik 7 Wzór umowy standardowej (.pdf, 1,7 MB),
Załącznik 8 Wzór umowy ryczałtowej (.pdf, 1,8 MB),
Załącznik 9 Wzór umowy partnerskiej (.pdf, 764 KB),
Załącznik 10 Procedura odwoławcza wraz ze wzorem protestu (.pdf, 325 KB),
Załącznik 11 Standard usług oraz katalog maksymalnych stawek (.pdf, 335 KB),
Załącznik 12 Instrukcja użytkownika zewnętrznego systemu e-RPO (.pdf, 1,1 MB),
Załącznik 13 Wzór weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową (.pdf, 137 KB),
Załącznik 14 Dokumenty niezbędne do podpisania umowy (.pdf, 476 KB),
Załącznik 15 Oświadczenie o rzetelności (.pdf, 207 KB),
Załącznik 16 Ranking gmin (.pdf, 467 KB),
Załącznik 17 Lista miast średnich (.pdf, 227 KB),
Załącznik 18 Podstawowe informacje dotyczące uzyskiwania kwalifikacji (.pdf, 409 KB).
Inne ważne informacje
Pytania i odpowiedzi
Najczęściej zadawane pytania - wersja z 17 czerwca 2019 r. (.pdf, 658 KB)
Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z Regulaminem konkursu. Informacji dotyczących konkursu udzielają Wnioskodawcom ubiegającym się o dofinansowanie Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Małopolsce:
- Punkt
Informacyjny w Krakowie, ul. Wielicka 72B, 30-552 Kraków
Infolinia: (12) 616 06 16, Fax (12) 29 90 941
Tel. (12) 616 06 26, (12) 616 06 36, (12) 616 06 46, (12) 616 06 56, (12) 616 06 66, (12) 616 06 76, (12) 616 06 86,
e-mail: fem@umwm.pl
- Punkt
Informacyjny w Chrzanowie, ul. Grunwaldzka 5, 32-500 Chrzanów,
tel. (12) 616 03 91, (12) 616 03 92, (12) 616 03 93,
e-mail: fem_chrzanow@umwm.pl
- Punkt
Informacyjny w Nowym Sączu, ul. Wazów 3, 33-300 Nowy Sącz,
tel. (12) 616 03 71, (12) 616 03 72, (12) 616 03 73,
e-mail: fem_nowysacz@umwm.pl
- Punkt
Informacyjny w Nowym Targu, al. 1000-lecia 35, 34-400 Nowy Targ,
tel. (12) 616 03 81, (12) 616 03 82, (12) 616 03 83,
e-mail: fem_nowytarg@umwm.pl
- Punkt
Informacyjny w Tarnowie, ul. Wałowa 37, 33-100 Tarnów,
tel. (12) 616 03 61, (12) 616 03 62, (12) 616 03 63,
e-mail: fem_tarnow@umwm.pl
Ogłoszenie o konkursie i Regulamin konkursu zamieszczone zostaną na stronie internetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego ( www.rpo.malopolska.pl), a także na Portalu Funduszy Europejskich (www.funduszeeuropejskie.gov.pl).