Wsparcie przygotowania programów rewitalizacji
Konkurs dotacji - edycja druga
Zakończony
01.02.2018Konkurs jest współfinansowany w 85% ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz w 15% z budżetu państwa.
Wyniki naboru
- Informacje o naborze
- Na co i kto może składać wnioski?
- Finanse
- Niezbędne dokumenty
- Inne ważne informacje
Informacje o naborze
Zarząd Województwa Małopolskiego i Minister Rozwoju zapraszają do udziału w drugiej edycji konkursu dotacji na działania wspierające gminy w zakresie przygotowania programów rewitalizacji na terenie Województwa Małopolskiego.
Przedmiotem konkursu jest wsparcie gmin w procesie opracowania lub aktualizacji programów rewitalizacji. Przygotowane w ramach konkursu programy rewitalizacji muszą być zgodne z założeniami opisanymi w Załączniku nr 1 do Regulaminu konkursu oraz w Szczegółowym Opisie Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Instytucja odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Polityki Regionalnej.
Termin i miejsce złożenia wniosku:
Formularz wniosku o przyznanie dotacji z załącznikami należy złożyć do dnia 31 stycznia 2018 r., osobiście, pocztą lub kurierem (liczy się data wpływu na Dziennik Podawczy Urzędu Marszałkowskiego), na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Departament Polityki Regionalnej
ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków
Sposób składania wniosków:
Wniosek należy złożyć w zapieczętowanej kopercie, która musi być opatrzona sformułowaniem: „Program rewitalizacji POPT" oraz zawierać pełną nazwę Wnioskodawcy i jego adres.
Wniosek wraz z załącznikiem stanowiącym szczegółowy budżet projektu należy złożyć w jednym egzemplarzu. Do dokumentów należy załączyć wersję elektroniczną w postaci pliku edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego, np. MS Word, MS Excel (na płycie CD/ DVD/ pendrive). Wersje papierowa i elektroniczna składanych dokumentów muszą być identyczne.
Wersja papierowa składanego wniosku musi być podpisana czytelnie w wyznaczonym miejscu przez osobę/-y upoważnioną/-e do składania oświadczenia woli w imieniu Wnioskodawcy. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisu nie wynika z obowiązujących przepisów prawa, należy załączyć stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument delegujący upoważnienie.
Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu:
marzec 2018 r.
Na co i kto może składać wnioski?
Uprawnieni wnioskodawcy
gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie.
Finanse
Pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach 2. edycji konkursu:
2 479 000 zł
Wysokość dofinansowania:
Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 90% wydatków kwalifikowalnych w projekcie, jednak nie więcej niż 150 000 zł
Wkład własny:
Wnioskodawca zobowiązany jest do wniesienia finansowego wkładu własnego, który stanowi minimum 10% kosztów kwalifikowalnych w projekcie.
Kwalifikowalność wydatków:
Za koszty kwalifikowalne mogą być uznane wydatki poniesione na rzecz złożonego projektu od dnia rozpoczęcia jego realizacji, jednak nie wcześniej niż od 1 maja 2015 r. do dnia zakończenia jego realizacji, jednak nie później niż do 30 czerwca 2018 r. (szczegółowe informacje w regulaminie konkursu).
Uwaga!
Komunikat dotyczący bezpośredniego stosowania przez dotacjobiorców rozdziału 6.5 Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach EFRR, EFS i FS 2014-2020
Od 1 stycznia 2018 r. przy wyborze wykonawcy konieczne jest bezpośrednie stosowanie zapisów rozdziału 6.5 Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach EFRR, EFS i FS 2014-2020, w tym obowiązek publikowania w Bazie Konkurencyjności ogłoszeń o zamówieniach, których wartość szacunkowa przekracza 50 tys. zł netto.
Dla zamówień publicznych przeprowadzonych w okresie od początku realizacji projektu (jednak nie wcześniej niż od 1 maja 2015 r.) do 31 grudnia 2017 r. (uwaga: konieczne jest podpisanie umowy z Wykonawcą najpóźniej w dniu 31 grudnia 2017 r.), dotacjobiorca może stosować zapisy rozdziału 6.5 Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach EFRR, EFS i FS 2014-2020 lub Procedurę udzielenia zamówień przez dotacjobiorców.
Do pobrania:
Procedura udzielenia zamówień przez dotacjobiorców (.docx, 253 KB)
Niezbędne dokumenty
Dokumenty do pobrania:
Regulamin konkursu z załącznikami (.pdf, 1,44 MB)
Wzór wniosku o dotację (.docx, 256 KB)
Załącznik do wniosku o dotację – budżet projektu (.xls, 320 KB)
Wzór umowy o dotację (. docx, 260 KB)
Oświadczenie o kwalifikowalności VAT (.docx, 248 KB)
Procedura udzielania zamówień przez dotacjobiorców (.docx, 253 KB)
Wzór oświadczenia o zachowaniu bezstronności (.docx, 248 KB)
Wzór protokołu z procedury o udzielenie zamówienia (.docx, 248 KB)
Inne ważne informacje
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek:
Stanowisko Województwa Małopolskiego dotyczące przyznania dotacji w mniejszej wysokości lub nieprzyznania dotacji jest ostateczne i nie podlega procedurze odwoławczej.
Kontakt:
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Polityki Regionalnej
Adres e-mail: rewitalizacjaPR@umwm.pl
Kontakt telefoniczny z członkami Zespołu ds. rewitalizacji: (12) 29 90 667 / (12) 29 90 674