Wiadomości

Klimatycznie o środowisku. Europejski Zielony Ład w praktyce

10.05.2021
Zmiana klimatu i degradacja środowiska stanowią zagrożenie dla Europy i reszty świata. Aby temu przeciwdziałać, Europa potrzebuje nowej strategii służącej jej przekształceniu w pierwszy kontynent neutralny dla klimatu - Europejski Zielony Ład to plan działania na rzecz zrównoważonej gospodarki UE. Na temat wyzwań związanych z klimatem i środowiskiem rozmawiali dziś uczestnicy trzeciego spotkania w ramach projektu #MłodziMalopolanie.EU.

Europa to MY

07.05.2021
Jak młodzi Małopolanie widzą i oceniają inwestycje unijne w regionie? Jakie zmiany zaszły w ich najbliższym otoczeniu? - na te i wiele innych pytań starali się dziś odpowiedzieć uczestnicy drugiego spotkania zorganizowanego w ramach projektu #MłodziMalopolanie.EU. W dyskusji uczestniczył Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, pomysłodawca projektu.

Fundusze Europejskie. Zielony transport Małopolski

04.05.2021
Nowoczesne, ekologiczne autobusy, komfortowe węzły przesiadkowe i parkingi Park&Ride, a także kilometry nowych ścieżek rowerowych zakończonych parkingami „Bike&Ride” – Małopolska przeżywa prawdziwą transportową rewolucję. Za sprawą środków unijnych zielony transport w duchu eko systematycznie podbija małopolskie miasta.
Zobacz wszystkie wiadomości

Efekty Programu Regionalnego

Celem projektu jest ułatwienie 15 osobom z terenu gminy Brzeszcze, sprawującym opiekę nad dziećmi do lat 3, podjęcia działań zmierzających do znalezienia miejsca na rynku pracy lub powrotu na rynek zatrudnienia w okresie

Przeczytaj więcej