16,5 mln zł na nowe technologie

12.08.2019
Małopolscy przedsiębiorcy wciąż mają szansę otrzymać wsparcie z Funduszy Europejskich na rozwój działalności dzięki współpracy z sektorem badawczym oraz proinnowacyjnym otoczeniem biznesu. Nabór wniosków w ramach „Bonów na innowacje” potrwa do 30 września br.

bony-na-innowacje-2019.jpeg

Oswoić innowację

Innowacja to zmiana, która coś ulepsza. To nowy produkt wzbogacający dotychczasową ofertę firmy, unowocześniony proces produkcji towaru, czy usługa, której do tej pory przedsiębiorstwo nie świadczyło. Przedsiębiorcy z mikro, małych i średnich firm mogą otrzymać bezzwrotną dotację w celu podniesienia innowacyjności przedsiębiorstwa, a co za tym idzie – jego konkurencyjności na rynku. 

To się zwyczajnie opłaca

Konkurs przewiduje dwie możliwości wsparcia - w ramach dużego lub małego bonu na innowacje. Pierwszy pozwala uzyskać dofinansowanie na usługę, której koszty sięgają nawet do 200 tys. zł. Natomiast mały bon to szansa na wsparcie dla mniejszych projektów o wartości do 50 tys. zł. Dofinansowanie pokrywa aż 85% poniesionych wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. 

Proces aplikowania jest przyjazny dla wnioskodawców:

  • konkurs podzielony na rundy,
  • formularz wymaga podania minimum informacji, jakie są potrzebne, by ocenić projekt,
  • decyzja o dofinansowaniu jest podejmowana do dwóch miesięcy od zakończenia rundy naboru.

Jak zdobyć bon na innowacje

Informacje o konkursie i warunkach aplikowania znajdziesz w ogłoszeniu naborze, a także otrzymasz dzwoniąc na Infolinię: (12) 616 06 16 lub w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich w Krakowie, Chrzanowie, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie. Punkty informacyjne oraz strona internetowa są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.