Atrakcje turystyczne i rekreacyjne Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Małopolsce

Kategoria: Działania promocyjne
11.05.2017
Dokładnie za siedem dni ruszają Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2017. Od 18 do 21 maja ponad 70 beneficjentów w Małopolsce zaprezentuje swoje najciekawsze projekty i inwestycje, zrealizowane dzięki funduszom unijnym.

W najbliższych dniach będziemy prezentować miejsca i atrakcje przygotowane specjalnie na tę okazję w Małopolsce. Dziś przedstawiamy listę atrakcji turystycznych i rekreacyjnych w naszym regionie.

Poznaj atrakcje:

  • Wycieczkę Trasą Górniczą w Kopalni Soli w Wieliczce przygotowano dla łowców przygód: najpierw zostaniesz wyposażony w górniczy sprzęt, otrzymasz przodowego – przewodnika, który nauczy Cię górniczego fachu. Twój kask będzie czerwony, co oznacza, że jesteś Śleprem Kto nie boi się poznać trudów górniczego fachu może zwiedzić Trasę Górniczą w Kopalni Soli w Wieliczce w dniach 18-21 maja. Oferta obejmuje wstęp z 50% zniżką. 

Fot_KopalniaSoliWieliczka_640.jpg
Fot. Kopalnia Soli w Wieliczce

  • Trasy rekreacyjno-sportowe wokół góry Mogielicy gwarantują przez cały rok aktywny wypoczynek i niezapomniane widoki.  Już 21 maja Aktywna Mogielica zaprasza na niezwykły Dzień Dziecka w Zalesiu.  W programie mnóstwo atrakcji: bieg, tańce, zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami, pokazy sprzętu policyjnego, straży pożarnej, GOPR, pokazy ratownictwa drogowego przygotowane przez Auto Moto Klub Limanowa, przejazdy na quadach i samochodach terenowych.
  • Czy wiecie, że odpowiednie przechowywanie butelek wina ma wpływ na jego smak? Kto chce dowiedzieć się, jak zbudować kolekcję win, w jakich warunkach je przechowywać i jak eksponować butelki z winem, by zachwycić gości, koniecznie musi wybrać się na bezpłatne warsztaty „Dlawina” w Trzebini. Informacje na temat projektowania piwniczek na wino do mieszkań i domów prywatnych, w dniach 18 i 19 maja przekażą tam najlepsi fachowcy.

Fot_Dlawina_640.jpg
Fot. DlaWina.pl

  • Maj to idealny miesiąc na rozpoczęcie rowerowej przygody. Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawach i turniejach w Miasteczku Rowerowym w Mikluszowicach. 18 maja na miłośników dwóch kółek czekają tam liczne atrakcje. Można spróbować swoich sił na mini-rowerowym torze przeszkód, sprawdzić wiedzę o przepisach ruchu drogowego, wziąć udział w konkursie o bezpieczeństwie rowerzystów. Zajęcia poprowadzą policjanci oraz doświadczeni instruktorzy nauki jazdy.
  • Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia zaprasza na niezwykłą przygodę! Pobyt w Parku zapewnia wrażenia na miarę wehikułu czasu - w Dinolandii można spotkać nie tylko ogromne dinozaury, ale także natknąć się na zielone zakątki i zbiorniki wodne. Dla amatorów adrenaliny przygotowano ściankę wspinaczkową, wędrówkę krętymi korytarzami Jaskini Tajemnic lub grę w golfa albo w boules. Oferta obejmuje 200 biletów do Dinolandii z 50% rabatem w dniach 18-21 maja. 
  • Lecznicze właściwości wody solankowej, siarkowej i jodowanej znane już były w starożytności. W niedawno wybudowanych Termach Chochołowskich można korzystać z tych dóbr dowoli przez cały dzień, 18 i 19 maja, w promocyjnej cenie. Będzie także możliwość wspólnego zwiedzania Term i zjechania jedyną w kraju zjeżdżalnią z zapadnią. W największym na Podhalu Saunarium będzie też można dowiedzieć się jak poprawnie saunować i w pełni wykorzystać dobroczynny wpływ saun.

Fot.ChochołowskieTermy_640.jpg
Fot. Chochołowskie Termy

  • W średniowiecznej Warowni Inwałd można zobaczyć dawny gród z warownią, osadę rzemieślników, kuźnię, chatę garncarza oraz pracownię powroźnika. Dziedziniec warowni otaczają komnaty, zbrojownia, baszta widokowa oraz sala tortur. Zapraszamy do skorzystania z oferty, która obejmuje 200 biletów do Warowni Inwałd z 50% rabatem od 18 do 21 maja. 
  • Czy w naszym klimacie możliwa jest uprawa winorośli i jakie są jej najodpowiedniejsze odmiany? Jak uprawiać winogrona bez środków chemicznych? Jakie są zasady produkcji wina? Tajniki winiarstwa oraz degustacje różnych rodzajów win: białych wytrawnych, białych półwytrawnych, różowych półwytrawnych oraz czerwonych półwytrawnych, będzie można poznać w Winnicy Czak. To wszystko na malowniczo położonym wzgórzu Brandyska w Regulicach 21 maja.
  • W podziemiach krakowskiego Rynku można poczuć atmosferę panującą na średniowiecznym rynku i jego codzienne życie. Rynek Podziemny to unikatowy na skalę europejską rezerwat archeologiczny o powierzchni ok. 4 km². Można tam podziwiać odnalezione skarby i poznać burzliwe dzieje średniowiecznego Krakowa. Dla najmłodszych przygotowano mechaniczny teatrzyk „Legenda o dawnym Krakowie”. Zwiedzanie wystawy „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” bezpłatnie 20 i 21 maja.

Fot_Muzeum-Historyczne-Miasta-Krakowa_640.jpg
Fot. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

  • Spływ kajakowy na rzece Skawie na odcinku Wadowice – Grodzisko to gratka dla miłośników turystyki wodnej. Spływ wystartuje 21 maja o godzinie 10.00 w Wadowicach, na Bulwarach rzeki Skawy (Wenecja). Meta w Grodzisku. „Wodniacy” będą mieć doskonałą okazję na spędzenie niedzielnego przedpołudnia na łonie natury.