Długi weekend w Małopolsce

10.06.2020
Gdzie na długi weekend? Możemy spędzać czas wysoko w górach, nad wodą jak i w mieście.

Ale czy marzyliście kiedyś by wzbić się wysoko w górę, i lecieć…? Czy oglądaliście kiedykolwiek Małopolskę z lotu ptaka?

Wielu z nas coraz częściej szuka alternatywy na spędzanie czasu, szukamy miejsc mniej uczęszczanych, mało popularnych a równie atrakcyjnych jak znane kurorty. Dokąd więc wybrać się na długi weekend?

Dobczyce z dołu i z góry

Oprócz ścieżek rowerowych, gór i ruin zamkowych, Małopolska ma do zaoferowania wiele zbiorników wodnych, które dzięki wsparciu Funduszy Europejskich zostały zagospodarowane na nowo i stają się poważną konkurencją dla popularnych punktów wypadowych. Dzięki unijnemu wsparciu okolica Jeziora Dobczyckiego diametralnie zmieniła swój wygląd. Właśnie tu w pięknych okolicznościach przyrody można spacerować czy urządzać sobie rowerowe wyprawy. Z punktu widokowego zerkniemy na lokalne atrakcje – Zamek w Dobczycach ze skansenem (który również odnowiono dzięki unijnemu wsparciu), kościół pw. Św. Jana Chrzciciela (na Starym Mieście) i oczywiście wspaniałą panoramę na zbiornik wodny.

tandem.jpg

Trochę adrenaliny

Osoby poszukujące mocnych wrażeń mogą zobaczyć Małopolskę z góry dzięki Gringofly! Wsparcie Funduszy Europejskich pomogło firmie w zakupie niezbędnego sprzętu do wykonywania lotów tandemowych. Lot certyfikowaną paralotnią oraz motoparalotnią (tzw. trajką) nad górami, zbiornikiem Dobczyckim czy Beskidem Wyspowym zapewni zespół wykwalifikowanych i zakręconych pozytywnie pasjonatów latania! Lot widokowy paralotnią jest doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby i niezwykłą okazją do oderwania się od codzienności i spojrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy. Poczuj wolność i przestrzeń jaką trudno opisać słowami.

Beskid Wyspowy1.jpg

Gdy już zejdziemy na ziemię…

Po emocjach związanych z lotem w przestworzach odpoczniemy nad zbiornikiem Chechło lub nad Zalewem Nowohuckim. Oba akweny przy pomocy funduszy unijnych zostały zrewitalizowane i stały się atrakcyjnymi miejscami do aktywnego wypoczynku. Z Zalewu Nowohuckiego miłośnicy kajakarstwa odnajdą spływ rzeką Dłubnią, a ci bardziej leniwi skorzystają plaży, drewnianego pomostu, siłowni zewnętrznej, czy specjalnie przygotowanych leżaków i ścieżek wokół zbiornika.

Ozywienie-zbiornika-wodnego-Chechlo.jpg

Przekonaj się że Małopolska jest piękna!