Dym z kominów zabija powoli. Bądź odpowiedzialny. Wymień Piec.

Kategoria: Działania promocyjne
21.09.2016

Dym z kominów zabija jak papierosy. Powoli, ale nieodwracalnie! Smog jest jak latająca tablica Mendelejewa, a benzo(a)piren to tylko jedna z setek trucizn, które musimy wdychać, bo od 150 do 200 dni w roku oddychamy najgorszym powietrzem w Europie. Z badań opublikowanych w medycznym magazynie „Lancet” wynika, że z powodu zatrutego powietrza umiera w Polsce około 45 tys. osób rocznie - większość na choroby układu krążenia. 

Gdzie leży problem? Spaliny z silnika, samochody diesle i niska emisja - czyli gospodarstwa domowe, które trują palonymi śmieciami i niskiej jakości węglem spalanym w przestarzałych piecach.  

Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego 2014-2020 na zmianę sposobu ogrzewania małopolskich domów przeznaczył 100 mln euro. 

Trwa kampania promująca wymianę  starych kotłów na nowe ekologiczne piece.  Spotów promujących walką o czyste powietrze w Małopolsce możemy słuchać w regionalnych rozgłośniach radiowych: RDN Tarnów, RMF MAXX Kraków, RMF MAXX Nowy Sącz,  RADIO ESKA Kraków, Radio Eska Małopolska/Nowy Sącz,Bochnia, Zakopane/, Radio Eska Tarnów oraz  na antenie Radia Alex.

Nie truj. Weź dotację. Wymień piec. Spot radiowy

Już w najbliższy wtorek, 27 września 2016 r. odbędzie się kolejna debata na temat dotacji na wymianę kotłów. Zapraszamy mieszkańców Nowego Targu i okolic do siedziba Euroregionu „Tatry”. Początek o godz. 17:00.