Głosowanie na REGIOSTARS AWARDS 2020 na półmetku!

16.06.2020

Wejdź na https://regiostarsawards.eu i zagłosuj już teraz, na najbardziej innowacyjne projekty z Małopolski! Pięciu Beneficjentów z naszego regionu dostało pozytywną rekomendację i stanęło do walki o partnerstwo medialne warte 5 000 Euro! 9 lipca poznamy 5-ciu zwycięzców konkursu na najbardziej innowacyjne projekty roku 2020. Finaliści konkursu zostaną zaproszeni do Brukseli na spotkanie z Komisarzem Komisji Europejskiej, a ich projekty znajdą się w bazie najlepszych praktyk publikowanej na stronie InfoRegio.

O nagrodę tegorocznej edycji walczy aż 206 uczestników w tym 29 z Polski. Są to Beneficjenci środków unijnych pochodzący z całej Unii Europejskiej i wyróżniający się najbardziej innowacyjnymi pomysłami! Kto z Małopolski walczy o nagrodę? Poznaj naszych bohaterów!

LAVAVISION

Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich LavaVision zrealizował projekt który polegał na stworzeniu nowych rozwiązań dydaktycznych. Jest to Małopolska propozycja w kategorii „Umiejętności i edukacja dla cyfrowej Europy”. Urządzenie łączy w sobie zalety tradycyjnej podłogi z funkcjami tablic interaktywnych, sterowanych z użyciem pisaków świetlnych oraz gestami dotykowymi. To doskonały sposób na zaangażowanie dzieci w naukę, przez co jest ona bardziej skuteczna niż tradycyjne lekcje. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem takich form edukacji są niezwykle interesujące, a dzieci szybko się uczą. Podłoga interaktywna ma na celu wspieranie rozwoju zarówno intelektualnego jak i ruchowego dzieci w wieku szkolnym oraz przedszkolnym. Zawiera ona szereg aplikacji edukacyjnych dostosowanych do wieku oraz możliwości psychofizycznych dziecka na danym etapie rozwoju! Prawidłowy rozwój dziecka i nauka przez zabawę – to jest to!

LavaVision.jpg

FIRSTBYTE

Kandydat do nagrody w dziedzinie: „Transformacja przemysłowa na rzecz inteligentnej Europy” to firma FirstByte sp. z o.o. i jej produkt Wizlink BCC (Bot Control Center). Jest to oprogramowanie przeznaczone do zarządzania nie jednym, nie kilkoma robotami ale całymi farmami robotów cyfrowych. Produkt ten będzie oferował mechanizmy zarządzania środowiskiem robotów, których nie znajdziemy w żadnym innym. Taki sposób zarządzania nazywany jest orkiestracją. Pozwoli to radykalnie zmienić podejście do projektowania zmian w obsłudze procesów biznesowych, oraz uczyni bardziej zwinnymi wypracowane już modele biznesowe.

WOJEWÓDZKI URZĄD PRACY W KRAKOWIE

Prawidłowy kierunek ? Kierunek Kariera! Propozycja od Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Krakowa to projekt: „Kierunek Kariera”, który został laureatem konkursu REGIOSTARS 2020 w dziedzinie „Umiejętności i edukacja dla cyfrowej Europy”. Jego ideą jest podwyższanie kompetencji zawodowych wśród osób dorosłych mieszkających, pracujących lub uczących się na terenie województwa małopolskiego, w tym w szczególności znajdujących się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy. Dzięki nowym umiejętnościom osoby te mają możliwość zdobycia pracy, która dotąd była dla nich nieosiągalna ze względu na brak kierunkowego wykształcenia.

Kierunek_Kariera.jpg

W kategorii „Zaangażowanie obywateli na rzecz spójnych miast Europy” znalazło się aż dwóch Beneficjentów Funduszy Europejskich z Małopolski!

ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO CHORĄGIEW KRAKOWSKA

Powstanie sieci świetlic podwórkowych to pomysł Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Krakowskiej, który obejmował stworzenie łatwo dostępnych placówek wsparcia dla rodzin zagrożonych wykluczeniem. Sieć 100 świetlic podwórkowych to bezpośrednia pomoc dla rodzin borykających się z problemem uzależnienia lub niewydolności wychowania. Małopolska umie pomagać!

GMINA MIEJSKA KRAKÓW

Drugą propozycją ww. kategorii jest rewitalizacja dawnej Stacji Wisła, zrealizowana przez Gminę Miejską Kraków. Celem projektu było utworzenie parku na terenie dzielnicy XIII Podgórze, między Bulwarem Lotników Alianckich a ulicą Zabłocie, na terenie dawnej stacji Kraków –Wisła. Teren poprzemysłowy i pokolejowy zamienił się w miejsce rekreacji dla mieszkańców Krakowa.

Park Zabłocie Stacja Wisła.jpg

Kiedy i gdzie możemy głosować?

Teraz, już, natychmiast! Logując się na stronie możemy zagłosować na ulubione projekty. Zwycięzcy tegorocznej edycji zostaną ogłoszeni przez Jury 9 lipca 2020 r. Po tej dacie, wciąż będzie można głosować na faworytów, gdyż projekty będą walczyły o nagrodę publiczności! Ceremonia wręczenia nagród REGIOSTARS odbędzie się w Brukseli w październiku 2020 roku. Trzymamy kciuki za Małopolskę!!