Jubileuszowa edycja DOFE już za nami!

16.05.2023
Najwyższy czas, aby podsumować weekend Dni Otwartych Funduszy Europejskich w naszym regionie.

W tym roku w ramach DOFE zaprezentowanych zostało aż 50 projektów z Małopolski. To był czas kreatywnej zabawy i wspólnego świętowania. Kto był i skorzystał, ten na pewno to potwierdzi. Kto przegapił – musi uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejną odsłonę akcji.

Fundusze Europejskie rozwijają nasz region

Od piątku do niedzieli w całym regionie odbyło się wiele ciekawych wydarzeń. Była to wspaniała okazja, by zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych, takich jak fabryka obuwia Conhpol, czy za kulisy teatrów: im. S.I. Witkiewicza w Zakopanem czy im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Wiele instytucji oferowało bezpłatny udział w warsztatach, zajęciach i grach terenowych lub zniżki na organizowane przez siebie atrakcje.

230512MIS110.jpg

Nowa technologia w edukacji

Dzięki współczesnej technologii uczestnicy DOFE mogli np. przymierzyć repliki koron królewskich oraz przenieść się do wirtualnego kapitularza za pomocą gogli wirtualnych oculus, a wszystko dzięki atrakcji zorganizowanej przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Unikatowe wydarzenie z pogranicza nauki i technologii zorganizowała firma Krakodlew SA: całe rodziny brały udział w budowaniu linii odlewniczej z klocków LEGO lub skanowaniu w technologii 3D zaprojektowanych przez siebie modeli.

230513MIS084.jpg

Aktywność ruchowa i zdrowie

Tegoroczny weekend DOFE był także okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, np. uczestnicząc w nauce jazdy na nartorolkach w Centrum Narciarstwa Biegowego Klikuszowa, podczas spaceru w koronach drzew na Wieży Widokowej w Krynicy-Zdroju czy też w krakowskim Ogrodzie Doświadczeń im. S. Lema. Nie zabrakło również wydarzeń poświęconych profilaktyce zdrowotnej, takich jak np. nauka prawidłowego oddychania w Szpital Chorób Płuc i Rehabilitacji im. Edmunda Wojtyły.

230513MIS231.jpg

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wybranych wydarzeń tej niezwykłej, jubileuszowej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Małopolsce: