Miejsce spotkań z kulturą dla najmłodszych

09.03.2023
W Zakopanem, przy Teatrze im. Stanisława Witkiewicza w Zakopanem powstaje - przy udziale środków unijnych - Scena Atelier. Umożliwi przeprowadzenie oferty kulturalnej polegającej na warsztatach dla dzieci i młodzieży.

Marszałek województwa Witold Kozłowski wizytował teren budowy. Remontowane i modernizowane są pomieszczenia obok zakopiańskiego Teatru Witkacego. Pomieszczenia zostaną dostosowane pod względem akustycznym oraz wyposażone w oświetlenie i mechanikę sceniczną. Całość będzie dostępna i przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

Będzie to miejsce spotkań z teatrem dla dzieci i młodzieży. Rozmawiałem dziś z dyrektorem teatru i bardzo podobają mi się jego oraz zespołu artystycznego "Witkacego" pomysły na to miejsce. Cieszę się, że młodzi ludzie chętnie uczestniczą w teatralnych spektaklach. Teraz będą mieli miejsce, gdzie sami będą mogli stanąć na scenie

- mówi marszałek Witold Kozłowski.

Wartość projektu to ponad 14,5 mln złotych, z czego ponad 10 mln to środki unijne.

Projekt Sceny „Atelier” przy Teatrze im. St. I. Witkiewicza adresowany jest zarówno do młodych ludzi z Małopolski w tym z Podhala, jak i do młodzieży przyjeżdżającej na wypoczynek pod Tatrami. W otwartej Scenie „Atelier” będą odbywać się warsztaty z teatru, muzyki, plastyki, ruchu, ale także spotkania z filozofami, podróżnikami, artystami, psychologami czy socjologami.

Planowane zakończenie inwestycji przewidziane jest na drugą połowę 2023 roku.