Nagrody REGIOSTARS - jubileuszowa edycja!

19.10.2022
W 2022 r. przypada 15. rocznica wręczenia nagród Regiostars dla najlepszych projektów zrealizowanych z unijnym wsparciem, które mogą służyć jako wzór i inspiracja dla pozostałych europejskich regionów.

Aby uczcić jubileusz, zamiast tradycyjnego konkursu tegoroczna odsłona prowadzona jest w specjalnej formule. Spośród finalistów i zwycięzców poprzednich edycji zostało wybranych 15 projektów – w tym dwa z Polski. O każdym z nich powstał także mini-dokument. Wszystkie filmy znajdziesz na platformie www.regiostarsawards.eu

Grafika ilustracyjna. Na granatowym tle nazwa konkursu RegioStars. Na dole logo Komisji Europejskiej.

Liczy się Twój głos

Teraz każdy z nas może zapoznać się z wyróżnionymi przedsięwzięciami i zagłosować na 1, 2 lub 3 swoich faworytów. Kliknij w link, aby wybrać swoje ulubione projekty www.regiostarsawards.eu. Głosowanie zakończy się 15 listopada. Komisarz ds. spójności i reform, Elisa Ferreira, nagrodzi zwycięzców publicznego głosowania podczas ceremonii Regiostars zorganizowanej w listopadzie w Evorze w Portugalii. Nie czekaj – zagłosuj już dziś. Niech gwiazdy polityki spójności lśnią jasno!

Najlepszy – z Małopolski

Przypomnijmy – w 2016 r. pierwsze miejsce w konkursie Regiostars zdobył projekt "Akademia Rozwoju Ekonomii Społecznej", realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. 295 nowych miejsc pracy, 46 spółdzielni socjalnych i tysiące przeszkolonych osób – to tylko niektóre osiągnięcia ARES’a, które dały mu zwycięstwo i ustawiły go w pierwszym szeregu projektów mogących stanowić inspirację dla innych. Kapituła konkursowa wyróżniła przedsięwzięcie przede wszystkim za efekty pracy oraz różnorodność i innowacyjność działań, przyznając mu główną nagrodę w kategorii „Wzrost sprzyjający włączeniu społecznemu”.

Gwiazdy regionów

Przyłącz się do świętowania osiągnięć wszystkich Regiostars – tysięcy projektów polityki spójności w całej Europie! Więcej informacji na www.regiostarsawards.eu.