Nie truj. Weź dotację. Wymień piec

05.08.2016
Prawie 210 mln zł Zarząd Województwa Małopolskiego w ramach Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego 2014-2020 przeznaczył na wymianę pieców w Małopolsce. Dowiedz się jak skorzystać z tych środków.

Grafika-kampania-kotly.jpg

Dla kogo dotacje?

Właściciele domów jedno i wielorodzinnych, którzy chcą zlikwidować swój stary piec węglowy i zastąpić go piecem na biomasę lub paliwa gazowe, nowoczesnym piecem węglowym*, źródłem ciepła wykorzystującym odnawialne źródła energii lub podłączyć się do sieci ciepłowniczej.

Jak dostać dotację?

Środki dla mieszkańców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 dostępne są wyłącznie za pośrednictwem samorządów gminnych.

Zobacz, czy Twoja gminy ubiega się o dotacje na wymianę pieców spalających biomasę lub wykorzystujących paliwa gazowe dla swoich mieszkańców

Zobacz, czy Twoja gminy ubiega się o dotacje na wymianę pieców wykorzystujące paliwa stałe dla swoich mieszkańców

Sprawdź jakie to proste

W ramach realizowanych projektów będzie możliwe:

1. Wykonanie bezpłatnego audytu energetycznego

Dzięki temu ocenisz opłacalność inwestycji i dowiesz się jakie prace termomodernizacyjne trzeba przeprowadzić.

2. Ocieplenie domu

Jeśli audyt wskaże Ci, że niezbędne do wykonania są prace termomodernizacyjne będziesz mógł skorzystać z programu Jawor realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

3. Wymiana pieca

Jeżeli po audycie zdecydujesz się na wymianę pieca w Twoim domu będziesz mógł otrzymać nawet 8 tys. zł oraz zwrot kosztów niezbędnej wymiany instalacji nawet do 6 tys. zł na jedno źródło ciepła. O termin naboru pytaj w swojej gminie, jeśli ubiega się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Dowiedz się więcej

O więcej szczegółów pytaj w najbliższym Punkcie Informacyjnym.

Przyjdź na Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” w Oświęcimiu (7 sierpnia br.), w Olkuszu (21 sierpnia) lub w Nowym Sączu (28 sierpnia). To niepowtarzalna okazja spotkania się w jednym miejscu ze specjalistami ds. Funduszy Europejskich oraz konsultantami z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, aby poznać możliwości pozyskania środków na ocieplanie domu i wymianę starych kotłów na nowoczesne, ekologiczne piece.

* Nie dotyczy gmin z Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego tj. gmin: Biskupice, Czernichów, Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Kraków, Liszki, Michałowice, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne, Wieliczka Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki