Niedziela z Funduszami Europejskimi w Proszowicach

06.10.2019
W Proszowicach zakończyliśmy tegoroczną trasę Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Wydarzenie było okazją do spotkań z ekspertami, którzy podpowiadali, jak otrzymać unijne wsparcie na założenie firmy czy wymianę pieca na bardziej ekologiczny.

Fundusze europejskie zmieniają oblicze całej Małopolski. Świetnie wiedzą o tym także mieszkańcy ziemi proszowickiej, którzy na co dzień widzą jak bardzo pięknieje ich okolica dzięki unijnemu wsparciu. Niedzielne spotkanie na proszowickim rynku było nie tylko doskonałą okazją, aby porozmawiać o tym, jak z sukcesem wykorzystać unijną pomoc, ale to była także szansa, aby samemu zainspirować się i zmienić swoje życie na lepsze, dzięki unijnym dotacjom.

Przez cały dzień specjaliści z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich udzielali bezpłatnych porad i konsultacji na temat podejmowania działalności gospodarczej, aktywizacji zawodowej, wsparcia z zakresu rozwijania istniejącej działalności gospodarczej, dofinansowania OZE dla osób fizycznych jak i przedsiębiorstw, wsparcia w zakresie termomodernizacji przedsiębiorstw oraz wymiany urządzeń grzewczych.

Już w poprzednich latach w rejonie Proszowic z powodzeniem wykorzystano dotacje unijne. Instytucje publiczne, lokalni przedsiębiorcy i samorządy inwestowały w projekty poprawiające jakość życia mieszkańców, nowe produkty oraz technologie, np. Odnawialne Źródła Energii na budynkach użyteczności publicznej. Dziesiątki kilometrów wyremontowanych dróg i nowa obwodnica dają dogodne połączenie komunikacyjne Proszowic z innymi częściami Małopolski. Sale gimnastyczne, odnowione miejscowości, centra edukacyjne, żłobki i przyłącza kanalizacyjne, to tylko niektóre z projektów poprawiających komfort życia mieszkańców Proszowic i okolic.

Zobacz również Więcej informacji o Małopolskich Punktach Informacyjnych na stronie:  www.fundusze.malopolska.pl/MPI oraz w wydarzeniu na profilu Facebook Małopolska Fundusze Europejskie