Pokaż swój projekt europejskiej publiczności

16.02.2021
Zrealizowałeś projekt z Funduszy Europejskich? Zainspiruj też innych! Weź udział w konkursie REGIOSTARS, w którym nagradzane są najlepsze i najciekawsze projekty unijne. Czekają atrakcyjne nagrody.

Sprawdź kategorię konkursową

W tegorocznej edycji można zgłosić swój projekt w jednej z 5 kategorii:

  1. INTELIGENTNA EUROPA: zwiększenie konkurencyjności lokalnych przedsiębiorstw w środowisku cyfrowym.
  2. ZIELONA EUROPA: ekologiczne i odporne społeczności w obszarach miejskich i wiejskich. 
  3. SPRAWIEDLIWA EUROPA: wspieranie włączenia społecznego i przeciwdziałania dyskryminacji.
  4. ZURBANIZOWANA EUROPA: promowanie ekologicznych, zrównoważonych i opartych na obiegu zamkniętym systemów żywnościowych w miejskich obszarach funkcjonalnych.
  5. TEMAT ROKU: zwiększanie mobilności ekologicznej w regionach – Europejski Rok Kolei 2021. 

Twój projekt zostanie oceniony przez jury złożone z czołowych przedstawicieli środowisk akademickich. 

Na wyniki konkursu wpływ będą mieli również internauci. W głosowaniu internetowym zostanie wybrany zwycięzca, który otrzyma Nagrodę Publiczności. 

Zdobądź atrakcyjne nagrody  

Udział w konkursie REGIOSTARS to nie tylko inspiracja i przykład do naśladowania dla pozostałych regionów z całej Europy. Dla najlepszych projektów przewidziano atrakcyjne nagrody.

Finaliści konkursu zostaną zaproszeni do udziału w sesjach szkoleniowych na temat komunikacji w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w październiku br.  Zwycięzcy w pięciu kategoriach otrzymają płatne partnerstwo medialne o wartości 5 000 euro.

Uroczysta ceremonia REGIOSTARS, podczas której zostaną wręczone nagrody planowana jest w grudniu 2021 r. w Dubrowniku (Chorwacja).

Nie czekaj – zgłoś się!

Zgłoszenia przyjmowane są do 9 maja 2021 r. za pośrednictwem internetowej platformy zgłoszeniowej

Wszystkie niezbędne informacje na temat tegorocznych kategorii konkursowych, kryteriów kwalifikowalności i przyznawania nagród, a także praktyczne wskazówki, które pomogą każdemu uczestnikowi przejść przez wszystkie etapy konkursu można znaleźć  na stronie Komisji Europejskiej oraz w Poradniku dla uczestników

Więcej informacji 

Przypomnijmy, że REGIOSTARS to coroczny konkurs organizowany przez Komisję Europejską od 2008 roku. Każdego roku setki projektów rywalizują w pięciu kategoriach: Inteligenta Europa, Zielona Europa, Sprawiedliwa Europa, Zurbanizowana Europa oraz temat roku. Publiczność może uczestniczyć w głosowaniu na swój ulubiony projekt spośród wszystkich finalistów do nagrody wyboru publicznego.