Pokażmy efekty Funduszy Europejskich w Małopolsce!

14.10.2021
Ścieżki rowerowe, ekologiczne autobusy, odnawialne źródła energii, a może nowy żłobek? Wybieramy projekty, które wzorowo wykorzystały unijne środki i są najlepiej postrzegane przez mieszkańców Województwa Małopolskiego. Weź udział w plebiscycie i oddaj głos na najlepszy projekt w Twoim powiecie!

Za nami już 17 lat obecności Polski w Unii Europejskiej. To czas realizacji setek tysięcy różnych inwestycji, sfinansowanych dzięki funduszom unijnym. Ich wartość znacznie przekracza bilion złotych. 

Polska jest jednym z liderów we wdrażaniu unijnych dotacji. Warto więc, abyśmy byli świadomi tego, jak fundusze zmieniają na lepsze nasz kraj ale także naszą małą ojczyznę, Małopolskę!

Oczywiście, liczby robią ogromne wrażenie, ale nie statystyki są tu najistotniejsze. Pragniemy podkreślić, że unijne pieniądze funkcjonują wokół nas, realnie wpływają na najbliższe otoczenie. W tym celu zapraszamy wszystkich Małopolan do udziału w wyjątkowym plebiscycie pn. „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”. 

Fundusze są blisko nas

Wyposażenie szkolnych klas, nowoczesny sprzęt medyczny w szpitalu, dodatkowe miejsca w żłobkach i przedszkolach, stanowiska pracy, które udało się uratować w czasie korona-kryzysu. Warto, byśmy o unijnych dotacjach zaczęli myśleć jako o czymś, co jest blisko nas, z czego codziennie korzystamy. 

Przekonajmy się wspólnie, czy nasz region i nasze codzienne życie w jakiś sposób zmieniły się dzięki funduszom unijnym? To istotne - inwestycje nie muszą być spektakularne. Nie muszą o nich krzyczeć tytuły gazet, ani rozpisywać się portale internetowe. 

Być może chodzisz z dzieckiem na plac zabaw wyremontowany z środków unijnych? A może w Twojej okolicy powstała ścieżka rowerowa, którą mkniesz do pracy? Z kominów w sąsiedztwie przestał unosić się duszący dym? Na badanie USG nie musisz już jechać kilkadziesiąt kilometrów? To właśnie tu znajdziesz Fundusze Europejskie. 

Twój głos ma znaczenie

Rozejrzyj się. Dostrzeż efekty dofinansowanych działań, a równocześnie wysiłek beneficjentów aktywnie sięgających po unijne środki i zmieniających na lepsze Twoje, nasze wspólne otoczenie. Weź udział w głosowaniu! 

Wejdź na stronę www.plebiscyt.fundusze.malopolska.pl, wybierz z mapy swój powiat, a następnie najważniejszy dla Ciebie lokalny projekt. Pokaż nam, które zmiany tworzą Małopolskę przestrzenią przyjazną zarówno do życia, jak i pracy.