"Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi" w Gorlicach i Myślenicach – poznajcie nowy program Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027

24.05.2023
Nie zwalniamy tempa! Jesteśmy nadal w trasie! Po niezwykle udanych imprezach plenerowych w Bochni, Proszowicach, Dąbrowie Tarnowskiej i Olkuszu – tym razem zawitamy do Gorlic (sobota, 27 maja, start: 11.00) oraz Myślenic (niedziela, 28 maja, start: 12.00). Jeśli chcecie zgłębić wiedzę na temat Funduszy Europejskich, a przy okazji miło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, to serdecznie zapraszamy.

Grafika promująca wydarzenie. Grafika zawiera tekst Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi. 27 maja Gorlice, 28 maja Myślenice.

Nowe możliwości dla regionu – program Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027

Czas na nową erę inwestycji w Małopolsce! Program Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 otwiera drzwi do nieograniczonych perspektyw rozwoju – zarówno dla Was, Waszej gminy, jak i dla całego województwa. Przypominamy, że do zagospodarowania w ramach nowej perspektywy finansowej będzie rekordowe 2,7 mld euro.

Wiedza na wagę złota – bezpłatne konsultacje w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich

Nowy program to dla Was tzw. „czarna magia”? Nie martwcie się – nasi konsultanci w przystępny sposób odpowiedzą na wszystkie pytania. Dowiecie się: jak wygląda procedura ubiegania się o wsparcie, jakie instytucje organizują nabory wniosków, w jakich terminach, jakie dokumenty należy przygotować, jak poprawnie wypełnić wniosek, na jakich zasadach korzysta się z pomocy i jak się z niej rozliczyć.

Przyjemne z pożytecznym – darmowe atrakcje w miasteczku funduszowym

Będzie się działo! Zorganizujemy dla Was wiele atrakcji, które sprawią, że "Rozgrzewka z Funduszami Europejskimi" będzie niezapomnianym wydarzeniem dla całej rodziny. Czekać na Was będą: ścianka wspinaczkowa, na której sprawdzicie swoją gibkość i siłę oraz tor łuczniczy, na którym poćwiczycie celność i koncentrację. Ponadto będziecie mieli okazję wziąć udział w warsztatach z breakdance, judo oraz szermierki, które poprowadzą doświadczeni instruktorzy. Znów będzie z nami Małopolskie Centrum Nauki COGITEON – możecie więc liczyć na efektowne pokazy popularnonaukowe. Nie zabraknie również konkursów, w których będziecie mogli sprawdzić się i wygrać atrakcyjne nagrody. Poza tym dla najmłodszych uczestników przygotujemy animacje, a także lekcje europejskie, dzięki którym dowiedzą się ciekawostek na temat Unii Europejskiej.

Cudze chwalicie, swoje poznajcie – projekty unijne zrealizowane w Gorlicach i Myślenicach

Obszar "Starówka" w Gorlicach przeszedł znaczącą transformację przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, które umożliwiły m.in. rewitalizację historycznej siedziby Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. Dzięki renowacji elewacji i dachu oraz termomodernizacji i remontowi wnętrz, obiekt otrzymał drugie życie. W piwnicach powstały sauny, szatnie i toalety, a na poddaszu urządzono salę sportów walki. Budynek został także przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  „Sokół”, po odzyskaniu dawnej świetności, stał się lokalnym centrum naukowo-kulturalno-sportowo-rekreacyjnym – odbywają się tam treningi sportowe, wystawy i spotkania okolicznościowe.

W ramach projektu unijnego wybudowano w Myślenicach nowoczesne Muzeum Niepodległości, które promuje historię i dziedzictwo naszego kraju. Budynek został zaprojektowany z dbałością o każdy detal. Obiekt pełen jest zarówno interaktywnych i multimedialnych ekspozycji, jak również cennych eksponatów, dokumentów, fotografii i innych przedmiotów związanych z walką Polaków o niepodległość. Miejsce oferuje różnorodne programy edukacyjne, warsztaty, prelekcje i wydarzenia artystyczne, które pozwalają na zwiększenie świadomości historycznej i krzewienie postaw patriotycznych.

„We’ll be back” – następne spotkania w Krościenku nad Dunajcem, Miechowie, Zatorze i Starym Sączu

Jeśli nie możecie uczestniczyć w "Rozgrzewce z Funduszami Europejskimi" w Gorlicach i Myślenicach – nic straconego! Zaplanowaliśmy dla Was kolejne wydarzenia, podczas których będziecie mogli poszerzyć wiedzę o programie Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027. Będziemy w:

  • Krościenku nad Dunajcem (3 czerwca) 
  • Miechowie (4 czerwca) 
  • Zatorze (11 czerwca) 
  • Starym Sączu (17 czerwca)