#StartUP Małopolska Meetup #7

14.07.2021
We wtorek, 13 lipca odbył się #StartUP Małopolska Meetup #7 - spotkanie podsumowujące siódmą edycję programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska. Nie zabrakło na nim ciekawych tematów, stanowiących inspirację dla młodych osób zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości.

spotkanie StartUp Małopolska

Spotkanie zorganizowano w formie hybrydowej. Prelegenci i osoby uczestniczące w programie zgromadziły się na barce u nabrzeży Wisły w Krakowie, natomiast szersza publiczność mogła śledzić wydarzenie za pośrednictwem relacji udostępnionej na Facebooku.

Zapis spotkania jest dostępny na stronie wydarzenia.

Rozpoczynając wydarzenie wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz podkreślił znaczenie działalności i sukcesów młodych przedsiębiorców dla rozwoju naszego regionu. Wyraził również zadowolenie z faktu, że po raz kolejny Województwo Małopolskie, dzięki takim spotkaniom, może odczuwać dumę z pomysłowości i aktywności osób stawiających pierwsze kroki w biznesie.

W pierwszej części spotkania swoimi doświadczeniami biznesowymi podzielił się z publicznością Robert Strzelecki - CEO TenderHut. Przybliżył uczestnikom wiedzę na temat efektywnej budowy spółki technologicznej, która w 2021 roku już po raz czwarty znalazła się w rankingu Financial Times wyróżniającym 1000 najszybciej rosnących europejskich firm (w zestawieniu znalazło się jedynie 31 polskich firm).

Następnie na scenie, w trakcie sesji Startup Pitch, pojawili się przedstawiciele trzech startupów – uczestników kończącej się edycji programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego we współpracy z Rebels Valley Sp. z o.o. Startupowcy mieli za zadanie w ciągu kilku minut zaprezentować swoje projekty, a następnie mierzyli się z pytaniami ze strony publiczności i ekspertów.

Temat budowania wysokowartościowych firm był kontynuowany w ramach panelu dyskusyjnego, w którym - poza Robertem Strzeleckim – uczestniczyli Aleksandra Orłowska-Wysmulski - Chief legal and billing consultant w funduszu VC Netrix Ventures oraz Piotr Żak - CTO w ParkCash, firmy, która opracowała system pozwalający na efektywne zarządzanie przestrzenią parkingową w biurowcach, na osiedlach i na zamkniętych parkingach.

To na pewno nie ostatnie spotkanie organizowane w ramach dofinansowanego ze środków unijnych projektu „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie”. Już w pierwszym kwartale 2022 roku planowane jest spotkanie podsumowujące kolejną edycję programu akceleracyjnego #StartUP Małopolska. Nabór firm do tej edycji rozpocznie się we wrześniu 2021 roku.