Trwa konkurs REGIOSTARS!

13.03.2023
REGIOSTARS to coroczny konkurs organizowany przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej od 2008 roku. Z biegiem lat stał się europejskim znakiem doskonałości dla projektów finansowanych przez UE, które pokazują wpływ i inkluzyjność rozwoju regionalnego. Rok 2023 to rok odnowienia i wznowienia konkursu.

Grafika na niebieskim tle ze znajdującym się w dwóch miejscach i napisem „REGIO STARS 2023” oraz szkicem miasta. Na dole biały pasek z widniejącą po prawej stronie flagą Unii Europejskiej i napisem „European Commission”

Od tego roku REGIOSTARS przyznawane są projektom w sześciu kategoriach tematycznych:

  • Kategoria 1) konkurencyjna i inteligentna Europa,
  • Kategoria 2) zielona Europa,
  • Kategoria 3) połączona Europa,
  • Kategoria 4) społeczna i sprzyjająca włączeniu społecznemu Europa,
  • Kategoria 5) Europa bliżej obywateli,
  • Kategoria 6) temat roku: Europejski Rok Umiejętności 2023.

Proponując rozwiązania dla wspólnych wyzwań i wykorzystując największe możliwości, REGIOSTARS zainspirowały regiony do realizacji coraz bardziej skutecznej polityki regionalnej UE.

Zachęcamy do składania wniosków ze wszystkich regionów w Europie. Termin składania wniosków upływa 31 maja 2023 r.

Aplikuj już teraz, klikając „zaloguj się” i tworząc swój profil w aplikacji.

Przewodnik dla wnioskodawców zawiera wszystkie informacje niezbędne do tego, aby Twój projekt został zwycięzcą. Oprócz szczegółowego opisu kategorii nagród, kryteriów kwalifikowalności i kryteriów przyznawania, przewodnik zawiera praktyczne informacje na temat procesu aplikacyjnego.

Czy Twój projekt to kolejny REGIOSTAR? Weź udział i przekonaj się!

Podobnie jak w poprzednich latach, publiczność będzie miała możliwość oddania głosu na swojego ulubionego finalistę konkursu - Nagroda Publiczności. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas ceremonii REGIOSTARS w Ostrawie (Czechy), 16 listopada 2023 r.

Zwycięzcy sześciu kategorii zostaną nagrodzeni lokalną kampanią komunikacyjną, realizowaną we współpracy z DG REGIO, w celu promocji swoich działań w regionie.

Więcej informacji na stronie konkursu: https://regiostarsawards.eu/