Webinarium „Nowe otwarcie dla polskiego biznesu – Subregion Małopolska Zachodnia”

24.10.2022
W dniu 4 listopada w godzinach 10:00 – 11:40 odbędzie się webinarium „Nowe otwarcie dla polskiego biznesu – Subregion Małopolska Zachodnia”.

Na webinarium zapraszamy przedsiębiorców, którzy:

  • ponieśli straty z powodu Brexitu,
  • są zainteresowani tematyką rozwoju firmy i szkoleniami dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w Subregionie Małopolska Zachodnia. W spotkaniu mogą wziąć udział też wszystkie inne osoby, które są zainteresowane tematyką spotkania.

Podczas webinarium przedstawimy:

  • projekt ReOpenUK,
  • projekty doradczo-szkoleniowe dla małopolskich MŚP,
  • możliwości wsparcia rozwoju inwestycyjnego w projektach pożyczkowych dla małopolskich MŚP W trakcie trwania webinarium i po zakończonej prezentacji uczestnicy będą mogli zadawać pytania.

Uwagi: Webinarium odbywa się w czasie rzeczywistym, poprzez platformę Tims. Chętnych do udziału prosimy o wypełnienie i wysłanie elektronicznego formularza zgłoszeniowego.   

Program webinarium (.pdf, 403 KB)

Projekt ReOpenUK

Program Re_Open UK jest skierowany do przedsiębiorców, którzy ponieśli straty z powodu Brexitu. Firmy, których specyfika działalności opierała się na współpracy z Wielką Brytanią mogą otrzymać realną pomoc dzięki programowi realizowanemu przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Na niwelowanie strat związanych  z opuszczeniem przez UK Unii Europejskiej przeznaczona została kwota przeszło 500 mln PLN. Projekt ma charakter ogólnopolski i skierowany do firm zarejestrowanych i prowadzących działalność na terenie RP, w szczególności do MŚP. Dofinansowania i rekompensaty mają charakter celowy i wypłacane są w Euro, co jest szczególnie ważne, zwłaszcza przy planach inwestycyjnych, prowadzących do otwarcia nowych rynków. Nabory do wypłat prowadzone są na zasadzie składania wniosków o dofinansowanie, które podlegają ocenie przez zespół ekspertów.