Za nami weekend w Niepołomicach

Kategoria: Wydarzenia
24.06.2018
To był weekend pełen inspirujących spotkań i atrakcji. Na Rynku w Niepołomicach rozmawialiśmy o Funduszach Europejskich i pokazywaliśmy sukcesy firm, które już z nich skorzystały.

Niepolomice_weekend (32).jpg

W niedzielę przyjmowaliśmy zgłoszenia do uczestnictwa w projekcie Małopolski Tele-Anioł, który pod swoje skrzydła bierze osoby starsze i niesamodzielne. Dzięki specjalnym opaskom z kartą SIM, osoby potrzebujące mogą w nagłych wypadkach błyskawicznie wezwać pomoc. Są też wspierane w codziennych obowiązkach, higienie osobistej i w załatwieniu urzędowych formalności. Rozmawialiśmy z osobami, które chciałyby otoczyć tele-opieką siebie lub swoich bliskich i kolejny raz przekonaliśmy się, że będzie to jeden z najważniejszych projektów unijnych, realizowanych dotąd w Małopolsce.

Niepolomice (17).jpg

W Niepołomicach padły też pytania, jak z pomocą Funduszy Europejskich rozwijać firmę, szkolić pracowników i wymienić piec na bardziej ekologiczny. Nasi eksperci udzieli kilkudziesięciu bezpłatnych konsultacji.

Niepolomice_weekend (2).jpg

Inspiracji do skorzystania z Funduszy Europejskich dostarczyły firmy i instytucje, które dzięki nim rozwinęły swoje produkty i usługi. Eko-przedsiębiorstwo Protech Sp. z o.o. pokazało przyjazne dla środowiska kotły grzewcze. Firma LavaVision wprowadziła dzieci w świat zaawansowanych technologii, którymi można się bawić.

Niepolomice_weekend (12).jpg

Na stoisku Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa, wielu chętnych eksperymentowało z dźwiękiem, mierzyło jego prędkość, rezonans i rozchodzenie się fali. Okazało się, że dźwiękiem można nawet rysować!

Niepolomice_weekend (13).jpg

Jak zawsze dużym powodzeniem wśród dzieci i dorosłych, cieszyły się eksperymenty i doświadczenia fizyczne wykonywane na stoisku Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema.

Niepolomice_weekend (23).jpg

Cenne nagrody tj. tablet, hulajnoga, deskorolka i e-book, trafiły do zwycięzców konkursów i quizu wiedzy o Europie i Funduszach Europejskich.

Niepolomice_weekend (8).jpg

Wszystkie weekendowe atrakcje były bezpłatne.