Zapytaj o Fundusze Europejskie w Niepołomicach

09.07.2019
Niepołomice to przykład Gminy, która buduje swoją przyszłość na fundamentach jakie dają Fundusze Europejskie.

Odnowiony Zamek, sieć tras rowerowych, gruntowna wymiana starych kopciuchów – to tylko niektóre inwestycje unijne na tym terenie. Dzięki nim Niepołomice znalazły się w pierwszej piątce najszybciej rozwijających się gmin w regionie.  Już w najbliższa niedzielę, 14 lipca na niepołomickim rynku zaparkuje Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.

Rozwój - Rozmach - Rozkwit

To niemal 15 tys. małopolskie miasto od lat doskonale wykorzystują fundusze europejskie. To właśnie tu, dzięki środkom unijnym, rozwija się nowoczesna przedsiębiorczość, zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wśród kluczowych inwestycji zrealizowanych na niepołomickiej ziemi warto wspomnieć także o: budowie Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Podłężu i Woli Batorskiej czy modernizacji instytucji publicznych z zastosowaniem pomp ciepła i fotowoltaiki. Co więcej, z myślą o mieszkańcach, którzy chcą łatwiej i szybciej załatwiać urzędowe sprawy i to bez wychodzenia z domu realizowany jest projekt Cyfrowe Niepołomice.

FUNdament dobrego wniosku - sprawdzona Informacja

Masz ciekawy pomysł i szukasz dofinansowania? Korzystasz z funduszy i potrzebujesz wparcia w realizacji projektu? Sprawdzone i bezpłatne informacje już w najbliższa niedzielę na Rynku w Niepołomicach. W Mobilnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich każdy może znaleźć i otrzymać bezpłatne informacje na temat możliwości pozyskania środków unijnych (dotacji lub pożyczki), a także dowiedzieć się, jak uzyskać wsparcie na rozwój zawodowy.

Tylko konkrety

Przez cały dzień specjaliści od Funduszy Europejskich udzielać będą kompleksowych informacji o możliwościach uzyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich, a konkretnie można będzie:

  • uzyskać pomoc w ustaleniu, czy Twój pomysł ma szansę na wsparcie z Funduszy Europejskich,
  • poznać warunki, kryteria i procedury przyznania dofinansowania,skorzystać z konsultacji specjalistycznych w trakcie przygotowywania wniosku oraz podczas realizacji projektu,
  • uzyskać informacje nt. rozliczania projektów dofinansowanych z FE.

Napisz własną historię

Na mieszkańców Gminy zainteresowanych bezpośrednim wsparciem w ramach projektów unijnych czekać będą pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy, którzy przedstawią szczegóły udziały w projektach „Kierunek Kariera i „Nowy start w Małopolsce”, przedsiębiorcy będą mogli przyjrzeć się z bliska ofercie Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, a planujących inwestycje, ale bez dotacji przyciągnie szeroka oferta unijnych pożyczek. Z kolei ci, którzy chcą dostać się pod skrzydła Małopolskiego Tele Anioła będą mogli poznać zasady udziału w projekcie.

Przyjdź i przekonaj się, ze Fundusze są także dla Ciebie!

Mobilny Punkt Informacyjny na niepołomickim rynku:

Niedziela 14 lipca 2019 r., Godz. 9.00-17.00

Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy lekcje europejskie, warsztaty ekologiczne i zabawy z atrakcyjnymi nagrodami.

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.