Zapytaj o Fundusze Europejskie w Szczawnicy

05.08.2019
Latem lecznicze źródła przyciągają kuracjuszy, zimą zapaleńców białego szaleństwa kuszą dobrze przygotowane stoki narciarskie. Tu każdy odnajdzie coś dla siebie. Także Ci, którzy o unijnych dotacjach chcą wiedzieć więcej.

Już w najbliższą sobotę 10 sierpnia 2019 r. Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaparkuje na placu pod kolejką na Palenicę.

Szczawnica.jpg

Tu chce się wracać

Szczawnica to jedno z małopolskich uzdrowisk, które rozwija się między innymi dzięki skutecznie inwestowanym środkom unijnym. Rewitalizacja Parku Dolnego czy Placu Dietla to najlepsze wizytówki Funduszy Europejskich w tym mieście. Przebudowa Parku Dolnego kosztowała ponad 4 mln zł, z kolei 6,5 mln zł pochłonęła rewitalizacja Placu Dietla.

Teraz Szczawnica prowadzi intensywną walkę o czyste powietrze. W ramach dwóch realizowanych projektów przestarzałe kotły wymienione zostaną w 126 budynkach na terenie gminy Szczawnica, ponadto zlikwidowanych zostanie 199 „kopciuchów”, które zastąpią nowoczesne i ekologiczne piece. Czystym powietrzem odetchną mieszkańcy i turyści.

Przedsiębiorco! Dotacje to rozwój!

W Szczawnicy nie ma dużych zakładów przemysłowych, a przedsiębiorczość koncentruje się głównie wokół obsługi turystów, handlu, budownictwa i szeroko pojętych usług medycznych. Firmy działające w mieście to w większości mikroprzedsiębiorstwa. Tworzą miejsca pracy i są elastyczne w dostosowywaniu się do bieżących potrzeb rynku. Niestety mają też mniejszą niż duże zakłady pracy kondycję ekonomiczno – finansową, co przekłada się między innymi na brak lub ograniczony zakres nowych inwestycji. Mają też mały potencjał do wdrażania przedsięwzięć wysoce innowacyjnych. I tu naprzeciw tym problemom drobnego biznesu wychodzą Fundusze Europejskie, które skierowane są właśnie do małych i średnich firm. Dzięki nim przedsiębiorstwa mogą się rozwijać, wdrażać nowatorskie projekty czy inwestować w rozwój pracowników.

Przyjdź, bo warto!

Mobilny Punkt Informacyjny to oferta specjalna dla tych, którzy mają dużo pytań, ale brakuje im czasu na szukanie odpowiedzi i którzy cenią sobie informacje z „pierwszej ręki”. Już od godz. 10.00 pod Palenicą czekamy na wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat możliwości, jakie dają Fundusze Europejskie. Na mieszkańców Gminy zainteresowanych bezpośrednim wsparciem w ramach projektów unijnych czekać będą pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy, którzy przedstawią szczegóły udziały w projektach „Kierunek Kariera i „Nowy start w Małopolsce”, przedsiębiorcy będą mogli przyjrzeć się z bliska ofercie Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, a planujących inwestycje, ale bez dotacji przyciągnie szeroka oferta unijnych pożyczek. Z kolei ci, którzy chcą dostać się pod skrzydła Małopolskiego Tele Anioła będą mogli poznać zasady udziału w projekcie.

Przyjdź i przekonaj się, ze Fundusze są także dla Ciebie!

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich pod Palenicą:

Sobota 10 sierpnia 2019 r., Godz. 10.00-18.00