Zawodometr.pl – bo talenty da się zmierzyć!

09.03.2023
Oddajemy w Wasze ręce "Test zainteresowań i predyspozycji zawodowych", który stworzyliśmy dla Was dzięki wsparciu Funduszy Europejskich w Małopolsce. Przyjazna forma, intuicyjność i szczegółowość - to jego zalety. To prezent. Rozpakujcie go jak najszybciej! Życzymy dobrej zabawy. Po wykonaniu testu, zachęcamy Was do kontaktu z doradcą zawodowym w Waszej szkole lub podczas zbliżającego się Festiwalu Zawodów.

grafika_zawodometr

Test pomoże Wam odpowiedzieć na nurtujące pytania dotyczące Waszej przyszłości: Jaką szkołę wybrać? Jakie jest moje powołanie? Jakie mam zdolności? W jakim zawodzie mam szansę odnieść sukces?

Zawodometr mierzy poziom pięciu typów zainteresowań i predyspozycji zawodowych oraz podpowiada jakie zawody i typy szkół pasują do indywidualnych talentów. Ten test online przeznaczony jest dla uczniów kończących podstawówkę, jednak pomoże także ich rodzicom i opiekunom w doradzaniu przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Dla doradców zawodowych jest szybkim, prostym i bezpłatnym narzędziem, wspomagającym pracę z uczniem.

Wybór zawodu zgodnie z zainteresowaniami i predyspozycjami jest jednym z warunków odnoszenia sukcesów w karierze zawodowej.

Po wykonaniu pierwszej części testu, otrzymasz indywidualny wynik poziomu pięciu typów zainteresowań – technicznych, przyrodniczych, humanistycznych, matematyczno-fizycznych i społecznych. Z kolei, w drugiej części zmierzysz poziom pięciu typów, związanych ze środowiskiem pracy, predyspozycji. Jeżeli w obu częściach testu otrzymasz wysoki wynik w tych samych obszarach, będzie to oznaczać, że Twoje predyspozycje i zainteresowania są zbieżne. A co za tym idzie, jeśli zaplanujesz karierą zawodową w tych obszarach, przyszła praca będzie dla Ciebie w przyszłości źródłem satysfakcji. Pamiętaj, że wynik testu warto omówić z doradcą zawodowym, ponieważ tylko ekspert wyjaśni każdą wątpliwość związaną z właściwym zrozumieniem wyników.

Aplikacja powstała w ramach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.