Odkryj FUNduszową Małopolskę

15.06.2023
Zobacz wystawę plenerową i poznaj najpiękniejsze zakątki regionu, które rozwinęły swój turystyczny potencjał i rozkwitły dzięki unijnym inwestycjom. Ekspozycja „Małopolska na Weekend z Funduszami Europejskimi” będzie dostępna już od niedzieli, 18 czerwca.

Grafika promująca wydarzenie

Małopolska jest jednym z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów, a to zobowiązuje. Budowa tras rowerowych, tworzenie nowych miejsc do odpoczynku, remonty obiektów turystycznych i rekreacyjnych, te wszystkie przedsięwzięcia dokonują się w Województwie Małopolskim, między innymi dzięki realizacji projektów finansowanych ze środków unijnych. Wszystko po to, aby stworzyć najlepsze warunki spędzania wolnego czasu i odpoczynku…

- Marszałek Witold Kozłowski

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Małopolska na Weekend z Funduszami Europejskimi” w 6 miejscowościach:

  • Brzesku – w Ogrodzie Jordanowskim,
  • Chrzanowie – na Placu Tysiąclecia,
  • Szycach w Gminie Wielka Wieś – na Placu Wspólnoty,
  • Kalwarii Zebrzydowskiej – w sąsiedztwie Klasztoru,
  • Suchej Beskidzkiej - w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera,
  • Wadowicach – na Rynku. Przestrzenna plenerowa ekspozycja w formie boksów/wież (4 wieże po 4 plansze) w instalacji dwupoziomowej z podświetleniem, to nowoczesna kompozycja do zobaczenia w dzień i w nocy!

Zachęcamy do wybrania się w podróż po najpiękniejszych zakątkach Małopolski, które dzięki unijnemu wsparciu mogą być lepiej chronione i coraz bardziej dla Ciebie dostępne. Mamy propozycje spędzenia wolnego czasu na rowerze, korzystając z najpiękniejszych szlaków rowerowych w Polsce, czy odkrywania wielowiekowych historii i tajemnic zamków i  ruin. Podczas gorących dni mamy do zaproponowania cieszenie się przyrodą i równocześnie korzystanie z dobroczynnego działania wody. Na chętnych wrażeń czeka natomiast unikatowa na skalę europejską „ścieżka w chmurach”. Te i wiele innych, niezwykłych miejsc zobaczysz na wystawie do 1 lipca br. Zainspiruj się i odkrywaj Małopolskę na nowo. Zapraszamy do przyjrzenia się, w jaki sposób Małopolska dba o swoją przyrodę i niepowtarzalne walory turystyczne.

Więcej dowiesz się odwiedzając wystawę!

Prezentowane projekty zostały dofinansowane z Funduszy Europejskich. 

Serdecznie zapraszamy!