Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Kategoria: Wydarzenie
08.06.2019 09:00

W tym roku Mobilny Punkt Informacyjny odwiedzi kilkanaście małopolskich miast. To wyjątkowa okazja do tego, aby dowiedzieć się jak najwięcej o możliwościach, jakie dają Fundusze Europejskie. Startujemy już 8 czerwca!


Mobilne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Małopolsce

Rusza letnia trasa Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich

Skąd mam wziąć pieniądze na założenie firmy? Szukam środków na kurs prawa jazdy? Chcę wymienić stary piec, czy dostanę dofinansowanie? Moim marzeniem jest własne przedszkole, czy mam szanse na dotację? - odpowiedzi na te i wiele innych pytań już wkrótce będzie można otrzymać od specjalistów z Centrum Informacyjnego Fundusze Europejskie w Małopolsce.

"Nasi specjaliści są jednymi z najlepszych w kraju w zakresie informowania o środkach z krajowych i regionalnych programów. Potwierdzają to uzyskiwane certyfikaty zarówno przez nich samych jak i całą Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich. Wyróżnia ich wiedza, doświadczenie oraz zakres realizowanych działań. Dlatego warto przyjść do Punktu i zapytać o Fundusze Europejskie." – zachęca Wicemarszałek Łukasz Smółka.

Tu żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi!

Inspirować do sięgania po unijne wsparcie będą specjaliści, na co dzień pracujący w Małopolskich Punktach informacyjnych.

"Z roku na rok coraz więcej osób przychodzi do nas z pytaniami o wsparcie z UE. To pokazuje, że mamy coraz większą świadomość możliwości, jakie dają środki europejskie. Coraz odważniej po nie sięgamy i mamy pomysły na ich skuteczne wykorzystanie.
My staramy się, aby każdy klient wychodził od nas z dawką wiedzy potrzebną do podjęcia decyzji o sięganiu po unijne wsparcie." – podkreślają zgodnie małopolscy specjaliści.

Spotkania w Mobilnych Punktach Informacyjnych to okazja, by pytać o wszystko, co dotyczy Funduszy Europejskich – przygotowania i pisania projektów czy aktualnych naborów wniosków konkursowych.

Żadna ulotka, folder czy informacja na stronie internetowej nie zastąpi spotkania i rozmowy z „żywym człowiekiem”, który zagubionym w tematyce Funduszy Europejskich, przedstawi „krok po kroku” ścieżkę ubiegania się o dofinansowanie.

Początkujący mogą liczyć na pomoc na etapie przygotowania wniosków o wsparcie, natomiast osoby realizujące projekty unijne mogą zasięgnąć porad na temat zasad ich prowadzenie oraz rozliczania.

Ponadto specjaliści poinformują o możliwości udziału w projektach finansowanych z Funduszy Europejskich, w tym o bezpłatnych szkoleniach dla osób bezrobotnych, biernych zawodowo oraz pracujących, pożyczkach i innych możliwościach wsparcia.

Jeżeli nie teraz, to kiedy  

To naprawdę ostatni dzwonek, aby sięgnąć po unijne pieniądze. Do końca tego roku ogłoszone zostaną jedne z ostatnich naborów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

To bardzo ważna informacja, miedzy innymi dla przyszłych i obecnych przedsiębiorców.

Do października trwa ostatni  nabór wniosków na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych, w lipcu zakończy się przyjmowanie wniosków na działania z zakresu usług opiekuńczych oraz dotacji na wprowadzenie w życie wyników prac badawczo- rozwojowych . A co jeszcze przed nami? W grudniu planowane jest ogłoszenie konkursu na projekty z zakresu aktywizacji zawodowej, jego budżet to ponad 88 mln zł. Kolejną szansę dostaną także firmy, które planują ekspansję na zagraniczne rynki. Jesienią wystartuje konkurs dofinansowujący projekty z zakresu aktywności międzynarodowej.

W 5 miesięcy dookoła Małopolski

W tym roku Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich odwiedzi między innymi.:

Przyjdź i przekonaj się, ze Fundusze są także dla Ciebie!

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz dla osób głuchych i niedosłyszących – udział tłumacza polskiego języka migowego na 5 wydarzeniach (np. Myślenice, Wadowice, Kraków) oraz wygodne miejsce dla psa przewodnika.

Zapraszamy!

Do pobrania:

Regulamin Konkursu wiedzy „Ekologia i Fundusze Europejskie” (.pdf, 260 KB)